Żacy młodsi UKH Unia szóści w nieoficjalnych mistrzostwach

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 grudnia 2017 14:22

Żacy młodsi UKH Unia zajęli szóste miejsce w PGE Turniej Juniorów Hokeja. Zawody traktowane są jako nieoficjalne mistrzostwa Polski.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy urodzeni w roku 2006 i młodsi. W turniejach w eliminacyjnych w Lublinie, Opolu, Oświęcimiu i Toruniu rywalizowało 21 zespołów. W rozgrywce finałowej spotkało się osiem ekip.

Hokeiści UKH Unia awansowali do finału. Byli na nim najmłodszym składem. Hokeiści z Małopolski Zachodniej przegrali z UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i z MOSM Tychy. Ostatecznie podopieczni Roberta Piechy zdobyli szóste miejsce. Doświadczenie zdobyte w eliminacjach i w finałach na pewno zaprocentuje.

W imprezie tryumfowały Niedźwiadki, które w decydującym spotkaniu wygrały z JKH GKS Jastrzębie 5:2.

Skład UKH Unia Oświęcim:  Jan Kusak, Nataniel Bik, Kacper Rydzoń,Bartosz Ludwinek, Kamil Buczak, Filip Witek, Piotr Zabawski, Mateusz Olejnik,Mateusz Staniecko, Fabian Mrozik, Aleksander Wanat, Radosław Kot,Adrian Ziober, Przemysłąw Ćwiek, Aleksander Noworyta, Jakub Olejarz, Olivier Paul, Franciszek Kożuch, Kacper Mamoń – Bratek.Trener : Robert Piecha