Wszystko rozstrzygnie się w Oświęcimiu

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   12 marca 2024 21:14

Półfinalistę z pary oświęcimsko-krakowskiej wyłoni dopiero siódmy mecz. Dziś pod Wawelem po dogrywce wygrała Comarch Cracovia i o wszystkim rozstrzygnie dopiero czwartkowy mecz przy Chemików.

Stawka spotkania olbrzymia, nic zatem dziwnego, że nieco usztywniająca poczynania jednych i drugich. Pierwsza tercja bez goli, ale ciekawa z atakami zarówno „Pasów”, jak i Re-Plast Unii. Oświęcimianie przez 2 minuty grali w liczebnej przewadze, którą z trudem przetrwali krakowianie.

Na drugie 20 minut drużyny wyjechały przy stanie 0:0

To jednak Cracovii udało się zadać pierwszy cios. Linusa Lundina pokonał Adam Raska, który z najbliższej odległości posłał krążek do siatki. Później gospodarze byli bliscy drugiego trafienia, ale skończyło się na strachu.

Oświęcimianie walczyli i dopięli swego na niespełna 5 minut przed końcem. Wszystko dzięki fińskiej formacji. Bramkarza Cracovii pokonał wreszcie Ville Heikkinen i wszystko zaczynało się od początku. Potrzebna była zatem dogrywka.

Wiadomo, że to już totalna wojna nerwów i wielkie ryzyko. Początek dla gości, ale to jednak podopieczni Rudolfa Rohacka okazali się skuteczniejsi. Gola na wagę przedłużenia rywalizacji do siedmiu spotkań strzelił Sebastian Brynkus. Na półfinalistę z tej pary czekają już tyszanie, którzy dziś wygrali w Nowym Targu.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych:

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 0:5 (0:1, 0:2, 0:2). Stan play-off: 4:2 dla GKS Tychy i awans do półfinału.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3). Stan play-off: 4:2 dla GKS Katowice i awans do półfinału

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:3 po dogrywce (2:1, 0:1, 0:0, 0:1 dogrywka). Stan play-off: 4:2 dla JKH GKS Jastrzębie i awans do półfinału

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, 1:0 dogrywka)

Bramki: 1:0 Raska (Vildumetz, Brynkus) 26.11, 1:1 Heikkinen (Ahopelto) 55.23, 2:1 Brynkus (Vildumetz) 63.40.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Przemysław Gabryszak (główni), Michał Gerne, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 6 i 6 minut. Widzów: 1.700. Stan play-off: 3:3.

Re-Plast Unia: Lundin – Diukow, Jakobsons, Denyskin, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karlajalnen – Bezuska, Ackered, Sadłocha, Olsson Trkulja, Lorraine – Noworyta, Sołtys, S. Kowalówka, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupancić.