Wszystko od nowa

Redakcja eFO  |   Hokej  |   16 marca 2023 20:46

W półfinałowej parze oświęcimsko-tyskiej sytuacja powróciła do punktu wyjścia. Po czterech meczach w rywalizacji play-off mamy remis 2:2.

Dokładnie tak samo wygląda sprawa, jeśli chodzi o pojedynki katowickiej „Gieksy” z Comarch Cracovią.

Pierwsza tercja czwartego starcia Tauron Re-Plast Unii z Tychami nie przyniosła goli. Na otwierające trafienie kibice musieli poczekać aż do 37 minuty. Wówczas były gracz Unii – Filip Komorski wycofał krążek do Romana Szturca, który znalazł lukę między parkanami Kevina Lindskouga.

Na początku drugiej tercji podopieczni Andrieja Sidorenki wyprowadzili drugi cios. Z „niebieskiej” uderzył Jean Dupuy, a Bartłomiej Jeziorski skutecznie trącił krążek przed zaskoczonym bramkarzem Tauron Unii.

Biało-niebiescy nie mieli zamiaru wywieszać białej flagi

W 49 minucie złapali kontakt za sprawą powracającego do składu wicemistrzów Polski Andrija Denyskina. W końcówce Nik Zupanicic poprosił jeszcze o czas i Kevin Lindskoug zjechał do boksu, ale wynik nie uległ już zmianie.

Wiadomo już, że rywalizacja w tej parze będzie się toczyła przynajmniej do sześciu pojedynków.

Kolejne starcie 18 marca w Oświęcimiu

Tyscy kibice, podobnie jak wcześniej stołecznej Legii, z jasnym przekazem wobec oczerniania przez część mediów w ostatnim czasie Papieża Polaka. „Łapy precz od Jana Pawła II” – płótno tej treści wywiesili na swoim sektorze kibice trójklorowych.

GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Szturc (Komorski) 36.35, 2:0 Jeziorski (Dupuy) 42.18, 2:1 Denyskin (Padakin) 48.45.

Sędziowali: Paweł Kosidło, Marcin Polak (główni), Wojciech Czech, Wiktor Zień (liniowi). Kary: 8 i 6 minut. Stan play-off: 2:2 (do czterech zwycięstw). Kolejny mecz w Oświęcimiu.

Tauron Unia: Lindskoug – Diukow, Jerofejevs, Denyskin, Dziubiński, Padakin – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Ahopelto, Cichy, Szczechura – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Sołtys, Laakso, Wanat, Prusak. Trener: Nik Zupancić.