Wicemistrzynie Polski zbyt mocne

Redakcja eFO  |   Hokej  |   13 grudnia 2022 20:33

Nie było niespodzianki w ostatnim tegorocznym meczu z udziałem hokeistek UKHK Unii. Oświęcimianki przegrały na własnym lodzie z wicemistrzyniami Polski z Gdańska 0:5.

Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 14 minuty. Wówczas Monika Chodak skapitulowała po uderzeniu Natalii Kamińskiej. W ten sposób gdańszczanki wykorzystały okres gry w liczebnej przewadze, kiedy na ławce kar odpoczywała Anna Kot.

Zespół prowadzony przez Zenona Obłońskiego poszedł za ciosem i szybko zrobiło się 0:2. W drugiej tercji GKS Stoczniowiec dorzucił dwa kolejne gole. Stało się więc jasne, że unitkom będzie już bardzo trudno odwrócić losy rywalizacji.

Na 8 sekund przed ostatnią syreną końcowy wynik ustaliła Magdalena Łąpieś. Kolejne spotkania unitki rozegrają już w 2023 roku. 21 stycznia zmierzą się z Podhalem w Nowym Targu, a dzień później czeka ich wizyta w Krakowie i starcie z Cracovią.

Po dziesięciu kolejkach UKHK Unia zajmuje szóste (przedostatnie) miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Tabelę z zerowym kontem zamyka KS Cracovia 1906. Prowadzi Polonia Bytom (30 pkt), przed Stoczniowcem Gdańsk (27 pkt).

UKHK Unia Oświęcim – GKS Stoczniowiec Gdańsk 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Bramki: 0:1 Natalia Kamińska (Magdalena Łąpieś) 13.39, 0:2 Alicja Kobus (Magdalena Łąpieś) 15.57, 0:3 Iga Schramm (Alicja Kobus, Natalia Kamińska) 22.33, 0:4 Weronika Świątek (Agata Cybulska) 38.04, 0:5 Magdalena Łąpieś 59.52. Sędziował: Szymon Urbańczyk z Oświęcimia. Kary: 8 i 4.

UKHK Unia: Monika Chodak – Aleksandra Langner, Małgorzata Metyk, Karolina Fikrtova, Katarzyna Zaborska, Ada Wawrzyk – Lena Januszyk, Anna Kot, Anna Zaborska, Amelia Bula, Sandra Piotrowska – Lena Olearczyk, Karolina Makuch, Karolina Miłoń. Trener: Michał Fikrt.