Unia wygrała z Polonią – FILMY, FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   9 października 2017 02:01

Unia wygrała z Polonią Bytom 4:2. Początek nie zapowiadał tego, że to będzie emocjonujące spotkanie. Pierwsi gola zdobyli przyjezdni.

Po akcji Malinika krążek w bramce umieścił Stoklasa. W 12. minucie stan  rywalizacji wyrównał S. Kowalówka. W 18. minucie ten sam zawodnik otrzymał gumę od Gabrysia. Hokeista był odwrócony tyłem do bramki. Zdołał jednak wymanewrować bramkarza i obrońcę i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Po rozpoczęciu drugiej tercji Polonia rzuciła się do ataku. Później mecz się wyrównał. Gra była prowadzona w stylu cios za cios. Jedni i drudzy atakowali i stwarzali sobie sytuacje.

W 23. minucie Wanat wjechał do lewego bulika i oddał dobry strzał z nadgarstka pod spojenie. W  37. minucie Unia rozegrała kontrę, w której Rufer nie strzelał, lecz podał przed bramkę  Daneckovi, który dopełnił formalności.

W trzeciej tercji gra obu zespołów nie była już tak dynamiczna, jak w drugiej części meczu. Do głosu doszli przyjezdni. Zawodnicy klubu z Bytomia bramkarza Unii pokonali tylko jeden raz. W 45. minucie po podaniu Stoklasy z prawego bulika, gumę w siatce umieścił ustawiony przy lewym słupku Malinik.

– W trzeciej tercji przytrafiło nam się rozluźnienie. To jednak nie jest ważne. istotne są trzy zdobyte punkty. Dziś graliśmy z drużyną, z która rywalizujemy o szóstkę, więc nasz sukces jest cenny. U nas wszystko idzie w dobrym kierunku. Gramy coraz lepiej. Bramki dziś zdobyte dedykuję córce i żonie – powiedział Sebastian Kowalówka, zawodnik Unii Oświęcim.

Wypowiedzi trenerów

Niedziela 8 października Unia Oświęcim – Polonia Bytom 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Bramki: 0:1 Stoklasa – Maliník – Bordowski (8.29), 1:1  S. Kowalówka – Vosatko – Rufer (5/4) (12.07),, 2:1 S. Kowalówka –  Gabryś –  Rufer (17.49), 3:1 Wanat- Šaur (22.11), 4:1 – Daneček –  Rufer – S.Kowalówka (36.16)., 4:2 Maliník – Stoklasa (54.38).

Unia Oświęcim: Fikrt – A. Kowalówka, Vosatko (2), Rufer, Daneček, S. Kowalówka – Gabryś (2), Bezuška, Tabaček, Haas, Piotrowicz – Gębczyk (2), Šaur, Malicki, Wanat, Paszek oraz Wojtarowicz i Krzak.
Trener: Josef Doboš.

Polonia Bytom: Landsman – Cunik (2), Działo, Bordowski, Maliník (2), Stoklasa – Owczarek (2), Turoň (2), Salamon (4), Danieluk – Pastryk, Falkenhagen, Jaworski (2), T. Kozłowski (2), M. Kalinowski – Stępień; Dybaś, Filip, Kłaczyński.
Trener: Tomasz Demkowicz.

Więcej zdjęć z niedzielnego meczu na naszym sportowym profilu na Facebooku – Fakty Mocno sportowe.