Unia wygrała, ale jej gra w w drugiej i trzeciej tercji nie mogła zachwycić

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   13 września 2016 23:43

Unia wygrała z Automatyką Stoczniowiec 2014 Gdańsk 4:2.
Goście w pierwszej tercji zagrali agresywnie. Tym nieco zaskoczyli gospodarzy. Ostra gra zawodników klubu z nadmorskiej miejscowości poskutkowała karami, które otrzymywali. Co prawda biało – niebiescy gry okresu gry w podwójnej przewadze nie wykorzystali, ale po wejściu na lód czwartego hokeisty Stoczniowca gola strzelili. Tabaček pokonał bramkarza strzałem z bliskiej odległości. W 15. minucie prowadzenie Unii podwyższył Piotrowicz, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem zespołu rywali. W 19. minucie Haas otrzymał dobre podanie od Tabačka i strzelił gola na 3:0.

Początek trzeciej tercji nie mógł zachwycić kibiców. Więcej dogodnych okazji stworzyli sobie gospodarze, ale w ich grze brakowało płynności i pomysłu. To jednak zawodnicy Unii cieszyli się ze zdobyczy bramkowej. W 32. minucie strzał z nadgarstka Vosatko obronił Kieler. Zasłonięty golkiper nie zdołał wybronić uderzenie kapitana oświęcimskiego klubu.

W trzeciej tercji Unia nie zaprezentowała się nejlepiej. Wykorzystali to goście, którzy zdobyli dwie bramki. Najpierw ustawiony z prawej strony bramki Rompkowski zagrał gumę do tyłu do Wachowskiego, a ten oddał dobry strzał. Krążek odbił się od słupka i wpadł do siatki. W końcówce gola na 4:2 zdobył Lehman.

– Jestem zadowolony z gry moich podopiecznych w drugiej i trzeciej tercji. Wtedy to staraliśmy się kontrolować grę. Szkoda bardzo prostych błędów przy golach dla przeciwników. Ze stylu gry hokeistów Stoczniowca jestem na prawdę zadowolony – powiedział Peter Ekroth, trener Automatyki stoczniowca 2014 Gdańsk.

– Cieszy mnie tylko gra w pierwszej tercji. Drugą odpuściliśmy, a trzecia nie miała wiele wspólnego z hokejem – powiedział Josef Dobos, trener Unii Oświęcim.

Wtorek 13 września KS Unia Oświęcim – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Bramki: 1:0 Tabaček – Kasperlik – Graca (5/4), 2:0 Piotrowicz – Tabaček, 3:0 Haas – Tabaček – Kasperlik, 4:0 Tabaček – Kasperlik (5/4), 4:1 Wachowski – Rompkowski – Marzec, 4:2 Lehmann- Wachowski

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Bezuška, Vosatko, Wanat, Daneček, Szewczyk  – Bułanowski, Kysela, Kasperlik, Haas, Tabaček – Gębczyk, Graca, Wojtarowicz, Adamus, Piotrowicz oraz Koczy, Lacheta, Malicki, Paszek.

Automatyka Stoczniowiec Gdańsk: Kieler – Wachowski, Lehmann, Różycki, Steber, Nasla – Nowak, Josepher, Gościński, Kastel Dahl, Strużyk – Kantor, Dolny, Pesta, Rompkowski, Marzec oraz Wsół, Szczerbakov, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki.