Unia nie zagra w półfinale. Przegrała po walce – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   28 lutego 2016 14:45

W piątym meczu play – off Unia przegrała z zespołem Tatryski Podhale Nowy Targ 2:3 i odpadła z rywalizacji. Hokeiści oświęcimskiego klubu do końca walczyli o dobry wynik.

Unia nie była faworytem przed meczami z klubem z górskiej miejscowości. Potwierdziły to dwa pierwsze mecze. W dwóch kolejnych biało – niebiescy przegrywali 0:2, jednak ostatecznie przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O tym, kto awansuje do półfinałów miał zdecydować piąty mecz.

W pierwszej tercji przeważali gospodarze. Nie była to jednak miażdżąca przewaga. Sytuacje bramkowe miały obie ekipy. Pierwszą szansę na zdobycie bramki mieli gospodarze. Neupauer otrzymał podanie zza bramki od Gruszki, ale oddał niecelny strzał. W 4. minucie uderzenie z nadgarstka Gruszki wybronił Fikrt. W 10. minucie bramkarz Unii poradził sobie z uderzeniem z nadgarstka McGregora. W 17. minucie Adamus wjechał w tercję obronną gospodarzy i oddał mocny strzał. Raszka, który grał od kilku minut z kontuzją kostki, pewnie złapał krążek. W pierwszej tercji sporo błędów popełniała defensywa zespołu z Nowego Targu , ale hokeiści Unii nie potrafili tego wykorzystać.

W drugiej tercji zdecydowanie lepszy był zespół Tatryski Podhale. Biało – niebiescy dali zepchnąć się do obrony, a ich akcje zaczepne nie były groźne. Swoją przewagę gospodarze potwierdzili dwoma golami. W 29. minucie ustawiony na lewym buliku Kapica otrzymał podanie od Tapio i oddał skuteczny strzał. W   36. minucie gumę w siatce umieścił Zapała, który został obsłużony podaniem wzdłuż bramki przez McGregora.

W trzeciej tercji goście pokazali, że mylił się ten, kto po dwóch wcześniejszych częściach spotkania przekreślał ich szanse na awans. W 46. minucie Vosatko otrzymał gumę od Wojtarowicza. Zawodnik ustawiony z prawej strony bramki znalazł sposób na Raszkę. Cztery minuty później Unia wyrównała. Kowalówka wystawił krążek przed bramkę Danečkowi , a ten dopełnił formalności. Przy tej bramce były kontrowersje, gdyż wcześniej przy bramce Unii faulowany był zawodnik miejscowej ekipy. Goście uwierzyli jeszcze bardziej w możliwość wygranej. W 57. minucie zawodnicy oświęcimskiego klubu nadziali na kontrę, którą skutecznie wykończył Wronka. Do końca spotkania wyniki się nie zmienił.

Zespół Tatryski Podhale awansował do półfinału, gdzie zmierzy się z GKS Tychy. Dla Unii sezon się skończył.

Po meczu zawodnicy obu ekip podziękowali swoim kibicom za przybycie na mecz i doping.

– Jestem zadowolony postawy moich zawodników. Od początku sezonu mieliśmy sporo problemów. Wielu twierdziło, że nie awansujemy do szóstki. Dzisiaj walczyliśmy, tak jak trzeba. Cieszy mnie to, że nasi hokeiści wytrzymali kondycyjnie trudy tego spotkania i że walczyli do końca. W końcówce za bardzo się odkryliśmy, a nasz rywal to wykorzystał. Szkoda, że się nie udało. Nie mam jednak pretensji do mojego zespołu, gdyż chłopcy pokazali dobry charakter i grę – powiedział Josef Doboš, trener Unii Oświęcim.

– W pierwszej tercji byliśmy lepsi, ale nie przypieczętowaliśmy tego zdobyciem goli. W drugiej zadaliśmy dwa ważne ciosy. W ostatniej części meczu za szybko uwierzyliśmy w sukces i skupiliśmy się na poszukiwaniu kolejnych bramek, a nie na pilnowaniu wyniku. Błędy własne oraz pomyłki sędziów kosztowały nas nerwową końcówkę. Dopiero po strzeleniu gola na 3:2 zagraliśmy tak, jak powinniśmy grać od początku trzeciej odsłony. Uważam jednak, że w całym meczu byliśmy zdecydowanie lepsi. Cieszy mnie to, że po raz pierwszy od dwóch miesięcy zagraliśmy w optymalnym składzie – powiedział Marek Ziętara, trener ekipy Tatryski Nowy Targ.

Sobota 27 lutego Tatryski Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Bramki: 1:0 Kapica – Tapio – Różański (28.58), 2:0 Zapała – McGregor – Jokila (35.26), 2:1 Vosatko – Wojtarowicz – Haas (45.50), 2:2 Daneček – Kowalówka – Piotrowicz (49.37), 3:2 Wronka – Bryniczka – Sulka (56.13)

Tatryski Podhale Nowy Targ: Raszka – Haverinen, Jaśkiewicz (2), McGregor, Zapała (2), Jokila – Tomasik, Kania, Gruszka, Bryniczka, Wronka – Łabuz (2), Mrugała, Michalski, Neupauer (2), Wielkiewicz – Wojdyła, Sulka, Tapio, Kapica, Różański. Trener: Marek Ziętara.

Unia Oświęcim: Fikrt – Bezuška, Vosatko, Piotrowicz, Daneček, S. Kowalówka – Gabryś (2), Modrzejewski (2), Wojtarowicz, Haas, Adamus – Kysela, Nowotarski (2), Adamus, Wanat, Budzowski.Trener: Josef Doboš.