Szalony mecz na jastrzębskim „Jastorze”

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   12 stycznia 2024 20:39

Re-Plast Unia rozpoczęła 2024 rok od szalonego meczu z Podhalem Nowy Targ w którym padło aż tuzin goli. Dziś w zaległym spotkaniu na jastrzębskim „Jastorze” mieliśmy powtórkę z rozrywki.

W pierwszej, tegorocznej kolejce biało-niebiescy wygrali u siebie z góralami 7:5. Dziś w zaległym meczu z JKH GKS w Jastrzębiu zanotowano bardzo podobny wynik, ale w tym przypadku punkty zgarnęli rywale. Podopieczni Roberta Kalabera zwyciężyli 8:5, kończąc jednocześnie serię oświęcimskich zwycięstw.

Od początku tej konfrontacji trwała prawdziwa wymiana ciosów. Obie strony odpowiadały na kolejne trafienia rywala, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na odległość nawet dwóch goli.

Kluczowa okazała się 50 minuta gry. Wówczas Emil Bagin wykorzystał karnego, dając swojej drużynie prowadzenie 6:5. Re-Plast Unia stanęła pod ścianą i musiała po raz kolejny szukać wyrównania. Trener Nik Zupanicić nie mając już nic do stracenia postawił na sześciu zawodników w polu, a do boksu zjechał Linus Lundin. To nie przyniosło efektu.

Znowu w głównej roli wystąpił Emil Bagin, który posłał krążek do pustej już oświęcimskiej bramki. Pierwsza porażka Re-Plast Unii w 2024 roku stała się zatem faktem. W niedzielę biało-niebiescy powalczą o trzy punkty w meczu wyjazdowym z Comarch Cracovią.

W innych piątkowych meczach:

GKS Tychy – Comarch Cracovia 4:3 po rzutach karnych (0:0, 2:2, 1:1, 0:0 dogrywka, 3:2 karne)

PZU Podhale Nowy Targ – Marma Ciarko STS Sanok 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

JKH GKS Jastrzębie- Re-Plast Unia Oświęcim 8:5 (2:2, 2:1, 4:2)

Bramki: 0:1 Ackered (Denyskin) 8.24, 1:1 Paś (Izacky) 12.27, 2:1 Viinikainen 19.30, 2:2 Wanat (Prusak, Valtola) 19.52, 2:3 Valtola (Olsson Trkulja, Uimonen) 24.22, 3:3 Bagin (Spirko, Viinikainen) 20.26, 4:3 Paś (Izacky, Kolusz) 32.26, 4:4 Olsson Trkulja (Ackered, Denyskin) 43.11, 5:4 Kolusz (Martiska, Spirko) 43.25, 5:5 Krzemień (Denyskin) 44.17, 6:5 Bagin 49.53 (karny), 7:5 Bagin 58.25, 8:5 Kolusz (Spirko) 59.36.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski (główni), Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 4 i 4 minuty.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Jakobsons, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Noworyta, Denyskin, Krzemień, Kaleinikovas – Prusak, Wanat, S. Kowalówka, Łoza. Trener: Nik Zupancić.