Są punkty, a to najlepszy prezent na święta dla kibica

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   22 grudnia 2023 21:46

Wyjazdowym meczem w Sosnowcu z Zagłębiem zamknęli ligowy rok 2023 hokeiści Re-Plast Unii. Teraz liczy się już tylko i wyłącznie finałowy turniej o Puchar Polski, którego gospodarzem jest Krynica.

Zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia sosnowiczan. Patryk Krężołek zmienił lot krążka po strzale Romana Szturca, zaskakując golkipera oświęcimian – Linusa Lundina. Na 68 sekund przed pierwszą przerwą goście trafili w przewadze po wymianie krążka „fińskiego ataku”.

W drugiej odsłonie padł tylko jeden gol. Na listę strzelców wpisał się Szwed – Daniel Olsson Trkulja, zaś asystę na swoim koncie zapisał Kamil Sadłocha.

Skrzydłowy pierwszego ataku jest synem Piotra Sadłochy, wychowanka Zagłębia i byłego napastnika Unii. A tak na zupełnym marginesie, któż ze starszych kibiców Unii nie pamięta gola na 1:1 Piotra Sadłochy w niezapomnianym finale z Naprzodem Janów z 1992 roku.

Wracając do dzisiejszych wydarzeń na sosnowieckim lodzie to w trzeciej partii znowu dał o sobie znać Kamil Sadłocha. To właśnie on podwyższył na 121 sekund przed końcem na 1:3, rozstrzygając losy rywalizacji nad Brynicą. Później jeszcze gospodarze grali w podwójnej przewadze i bez bramkarza. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

W pozostałych meczach XXVIII kolejki THL:
Marma Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 5:10 (2:2, 2:4, 1:4)
PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
KH Energa Toruń – Comarch Cracovia 5:4 po karnych (2:1, 1:2, 1:1, 0:0 dogrywka, 1:0 karne) – mecz rozegrany awansem
Pauzował: GKS Katowice
Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Bramki: 1:0 Krężołek (Szturc, Charvat) 7.03, 1:1 Karjalainen (Valtola, Heikkinen) 18.52, 1:2 Olsson Trkulja (Sadłocha) 31.25, 1:3 Sadłocha (Olsson Trkulja, Ackered) 57.59.
Sędziowali: Paweł Kosidło, Paweł Breske (główni), Wojciech Czech, Artur Hyliński (liniowi). Kary: 12 i 12 minut.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Łoza.
Trener: Nik Zupancić.