Re-Plast Unia wygrała z KH Energa, ale nie bez problemów – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   17 września 2019 23:06

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała na własnym lodowisku z KH Energa Toruń 3:2. W 33. minucie na tablicy wyników było już 3:0.

Pierwsza tercja była wyrównana. W 7. minucie Fraszko zagrał do Pozdnyakova, który w sytuacji sam na sam nie znalazł sposobu na Saundersa. W 8. minucie Prusak otrzymał podanie zza bramki od Wanata, lecz przestrzelił. W 9. minucie Koblar zagrał za bramkę. Tam Kalan wymanewrował przeciwnika i skierował krążek do Pretnara.

Ostatni z wymienionych uderzył z bliska na przeciwległy słupek i otworzył wynik spotkania. W 17. minucie gospodarze bardzo szybko wykorzystali okres gry w przewadze.  Bezuška uderzył bardzo mocno z klepy sprzed linii niebieskiej. Strzał był nie tylko precyzyjny, ale też efektowny. Biało – niebiescy wygrywali dwiema bramkami.

W 26. minucie Sadretdinov zjechał z krążkiem z lewego skrzydła przed bramkę. Nie wygrał jednak sytuacji jeden na jeden z kanadyjskim golkiperem. W 29. minucie dobry strzał oddał znajdujący się między bulikami Przygodzki. Guma odbiła się od słupka i nie zatrzepotała w siatce. W 33. minucie Šaur miał dobrą pozycję strzelecką. Wybrał jednak podanie do Wanat, który następnie pokonał bramkarza KH Energa strzałem z ostrego kąta.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. 40 sekund później lewym skrzydłem zaatakował Sokolov. W końcowej fazie swej akcji dograł przed bramkę do Fraszki, a  ten zdobył gola kontaktowego. W 34. minucie składną akcję Re-Plastu Unii minimalnie niecelnym uderzeniem zakończył Przygodzki.

W przerwie między drugą a trzecią tercją Paweł Kram i zgromadzeni kibice podziękowali za wieloletnią grę w barwach oświęcimskiego klubu Michalovi Fikrtowi. Obecnie Czech jest asystentem Nikiego Zupančiča.

Początek trzeciej tercji zaczął się obiecująco dla przyjezdnych. Skutecznie z okolicy linii niebieskiej strzelił Kozlov. W 45. minucie Protasenja wymanewrował przeciwnika i wypracował sobie pozycję strzelecką. Krążek złapał Saunders. W 53. minucie Bezuška trącił gumę po uderzeniu Trandina. Bramkarz ekipy z Torunia był na posterunku.

W 56. minucie przed szansą na zdobycie gola stanęli Protasenja i Wanat. Ostatecznie to im się nie udało. W końcówce przyjezdni z determinacją walczyli o remis. W 56. minucie Volzhankin przegrał rywalizację jeden na jeden z bramkarzem. W 58. minucie Saunders w świetnym stylu złapał gumę uderzoną przez Fraszkę.

Wtorek 17 września Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 3:2 (2:0,1:1.,0:1)

Bramki: 1:0 Pretnar – Kalan -Koblar (8.40), 2:0 Bezuška – Przygodzki (5/4) (16.40), 3:0 Wanat – Šaur  – Zaťko (32.06), 3:1 Fraszko – Sokolov – Smirnov (32.46), 3:2 Kozlov – Pozdnyakov (40.40)

Re-Plast Unia Oświęcim:  Saunders – Pretnar, Wanacki, Koblar, Kalan, Themár – Luža, Bezuška (2), Przygodzki, Trandin, S. Kowalówka – Zaťko, Šaur, Krzemień (2), Wanat (2), Protasenja – P. Noworyta, M. Noworyta, Prusak, Malicki. Trener: Nik Zupančič

KH Energa Toruń: Spěšný – Eremenko (2), Kozłov (4), Pozdyankov (2), Fraszko, Sokołov – Grebenyuk, Smirno, Volzhankin, Feofanov (4), Shkodenko – Zieliński, A. Jaworski, M. Kalinowski, Sadretdinov, Minge – Skólmowski, Olszewski, Naparło, J. Jaworski oraz Mazurkiewicz. Trener: Juryj Czuch.