Pierwszy sukces na wyjeździe – FILM

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   24 września 2021 17:29

Po pierwszym zwycięstwie u siebie Re-Plast Unia przywiozła trzy punkty z wyjazdu. Wygrała w Jastrzębiu 4:2.

W 3. minucie Skinnars wyszedł zza bramki i podał wzdłuż. Gola zdobył ustawiony przy prawym słupku Dziubiński. W 0statniej minucie drugiej tercji przyjezdni trafili na 0:2. Bramkarz obronił strzał z lewego bulika Da Costy, ale dobitka Carlssona była skuteczna.

W 33. minucie Razgals wjechał z krążkiem z prawego skrzydła przed bramkę i pokonał bramkarza strzałem z nadgarstka. W 50. minucie Rác wycofał gumę na lewy bulik, a skutecznie uderzył Urbanowicz.

W 56. minucie składną akcję Krzemienia, Themára i Phillipsa zdobyczą bramkową zakończył ostatni z wymienionych zawodników. 26 sekund przed zakończeniem spotkania krążek w pustej bramce umieścił Oriechin.

W niedzielę Unia zmierzy się na własnym lodzie z Comarch Cracovią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
0:1 – Krystian Dziubiński – Johan Skinnars (03:52),
0:2 – Victor Rollin Carlsson – Teddy Da Costa, Ty Wishart (19:01, 5/3),
1:2 – Frenks Razgals – Vitālijs Pavlovs, Marcin Horzelski (32:11),
2:2 – Maciej Urbanowicz – Roman Rác, Samuel Mlynarovič (50:00),
2:3 – Zackary Phillips – Andrej Themár, Łukasz Krzemień (55:19),
2:4 – Daniił Oriechin – Krystian Dziubiński (59:34, 5/6, do pustej bramki).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński (główni) – Mateusz Bucki, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 10 (w tym 4 minuty kary technicznej) – 8.
Strzały: 31-24.
Widzów: 350.

JKH GKS (4): Nechvátal – Górny, Bryk (2); Urbanowicz, Rác, A. Ševčenko – Ē. Ševčenko, Kostek; Kasperlík, Pavlovs, Razgals – Jass, Kamienieu; R. Nalewajka, Jarosz (2), Ł. Nalewajka – Horzelski, Bahalejsza; Kalns, Mlynarovič, Pelaczyk (2).
Trener: Róbert Kaláber

Re-Plast Unia: Saunders – Wishart (2), Bezuška; Skinnars, Rollin Carlsson, Da Costa – MacDonald, Dudas (2); Oriechin, Dziubiński, S. Kowalówka – P. Noworyta (2), M. Noworyta; Themár, Krzemień (2), Phillips – Paszek, Trandin, Wanat oraz Kusak.
Trener: Tom Coolen.