Oświęcimianie niczym rasowy bokser – FILM

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   5 stycznia 2024 21:33

Mistrzowie Polski z Katowic zostali dziś w „Małym Spodku” w klasyczny sposób wypunktowani przez wzorowo funkcjonującą maszynę z Oświęcimia. To dobrze wróży przed niedzielną „świętą wojną” z GKS Tychy.

Zaczęło się jednak po myśli katowiczan. „Gieksa” objęła prowadzenie w 6 minucie za sprawą Hampusa Olssona podczas gry w liczebnej przewadze. Na to trafienie oświęcimianie zareagowali najlepiej jak tylko mogli. Już po 3 minutach odpowiedzieli wyrównującym golem, także podczas gry w przewadze (Andrij Denyskin).

Kiedy do końca pierwszej tercji brakowało 94 sekund goście wyszli na prowadzenie. Po dokładnym dograniu Erika Ahopelto popularnego „Jaśka Murarza” pokonał Roman Diukow.

W drugich 20 minutach Re-Plast Unia grała „swój hokej” i kapitalnie punktowała obrońców tytułu. Po wykorzystanej drugiej w tym meczu grze w przewadze (Krystian Dziubiński) goście odskoczyli na dwa gole. Na 44 sekundy przed końcem drugiej partii przy krótkim słupku dokładnie przymierzył Andrij Denyskin i sytuacja biało-niebieskich stała się już komfortowa.

Podopieczni Nika Zupancića posłali rywala „na deski” w połowie trzeciej tercji. W sytuacji sam na sam z Johnem Murray’em idealnie w okienko przymierzył Erik Ahopelto. Po tym ciosie gospodarze nie mieli już prawa się podnieść.

A tymczasem w niedzielę do hali lodowej przy ulicy Chemików zawita tyski GKS, któremu biało-niebiescy uciekli właśnie w tabeli na odległość czterech punktów.

W innych meczach XXX kolejki THL:

PZU Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

KH Energa Toruń – Marma Ciarko STS Sanok 5:4 po rzutach karnych (1:1, 0:2, 3:1, 0:0 dogrywka, 2:1 karne)

Pauzował: GKS Tychy

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Bramki: 1:0 Olsson (Koponen, Varttinen) 5.11, 1:1 Denyskin 8.28, 1:2 Diukow (Ahopelto) 18.26, 1:3 Dziubiński (Olsson Trkulja, Ackered) 28.14, 1:3 Dziubiński (Olsson Trkulja, Ackered) 28.14, 1:4 Denyskin (Krzemień, Uimonen) 39.16, 1:5 Ahopelto (Karjalainen) 50.18.

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni), Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 8 i 8 minut. Widzów: 1.400.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Kaleinikovas, Ahopelto, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Łoza. Trener: Nik Zupancić.