Niczym feniks z popiołów – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   25 listopada 2022 21:02

Małopolskie derby dla Re-Plast Unii Oświęcim. W meczu oświęcimian z Comarch Cracovią było wszystko.

Mieliśmy zwroty akcji, długą przerwę związaną z problemami z taflą i piorunującą w wykonaniu podopiecznych Nika Zupancića drugą tercję. A na koniec efektowne zwycięstwo gospodarzy.

Pierwsza odsłona należała do gości. „Pasy” objęły dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że są na najlepszej drodze do zgarnięcia kompletu punktów. Najpierw Erik Nemec zaskoczył oświęcimskiego bramkarza uderzeniem „od zakrystii”,  a na 0:2 silnym strzałem z dystansu podwyższył Saku Kinnunen.

Biało-niebiescy pokazali charakter w drugiej tercji

W kapitalnym stylu „wrócili do meczu”, całkowicie odwracając losy pojedynku. Dzięki wykorzystanym okresom gry w przewadze doprowadzili do remisu, a na 3:2 gola strzelił Jan Sołtys wygrywając pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Cracovii.

Widząc co się dzieje na lodzie, trener gości Rudolf Rohacek poprosił o czas. Tymczasem w 35 minucie oba zespoły zupełnie niespodziewanie musiały udać się do szatni, a wszystko za sprawą problemów z lodem. Nastąpiła dłuższa przerwa.

Po wznowieniu gry biało-niebiescy byli jak w transie i raz po raz „dziurawili” krakowską siatkę. Po prostu posłali Cracovię „na deski”. Wart odnotowania jest fakt, że Re-Plast Unia wygrała drugą tercję aż 6:0. To był nokaut. Po takiej nawałnicy „nie było już czego zbierać”.

Ostatecznie wicemistrzowie Polski pokonali Comarch Cracovię 7:4. Kolejnym rywalem podopiecznych Nika Zupancića będzie KH Energa Toruń. To spotkanie już w najbliższą niedzielę w grodzie Kopernika.

W innych dzisiejszych meczach PHL:

Tauron Podhale Nowy Targ – Marma Ciarko STS Sanok 2:3 po karnych (1:1, 0:0, 1:1, 0:0 dogrywka, 2:3 rzuty karne)

GKS Katowice – KH Energa Toruń 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 7:4 (0:2, 6:0, 1:2)

Bramki: 0:1 Nemec (Racuk, Krejci) 2.20, 0:2 Kinnunen (Jeżek) 11.21, 1:2 Da Costa (Cichy, Pangiełow-Jułdaszew) 22.28, 2:2 Ahopelto (Dziubiński) 26.29, 3:2 Sołtys (Bezuska) 27.36, 4:2 Denyskin (Lindskoug) 36.03, 5:2 Ahopelto (Diukow, Dziubiński) 36.16, 6:2 Prusak (Wanat, M. Noworyta) 37.44, 7:2 Denyskin (Da Costa) 46.21, 7:3 Brynkus (Arrak) 48.02, 7:4 Polak (Wronka, Csamango) 49.38. Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Pyrskała (jako główni), Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Kary: 6 i 8.

Widzów: 1.500.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Graborenko, Denyskin, Cichy, Da Costa – Diukow, Jerofejevs, Padakin, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, Jakobsons, Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta, Laakso, Wanat, Prusak.

Trener: Nik Zupancić.