Młodzi oświęcimianie w finałach Czerkawski Cup 2025 – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej  |   21 lutego 2025 18:33
Udostępnij

Mini-hokeiści UKH Unii awansowali z drugiego miejsca do krajowych finałów Czerkawski Cup 2025. Z kolei juniorzy młodsi biało-niebieskich zatrzymali się na fazie eliminacyjnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W oświęcimskiej hali lodowej rozegrano eliminacje do 11. edycji Czerkawski Cup 2025. W fazie grupowej biało-niebiescy pokonali Sanok 1:0, ulegli Krynicy 1:3 i zwyciężyli Lublin 7:1. W półfinale okazali się lepsi od Cracovii (4:1), a w finale znowu w rozmiarach 1:3 przegrali z KTH Krynica. Do finałów Czerkawski Cup awansowały trzy najlepsze zespoły mini-hokeistów, czyli KTH Krynica, UKH Unia Oświęcim i Klub Hokejowy Dębica.

Pozostałe miejsca zajęły odpowiednio: Akademia Hokejowa Cracovia Canpack, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, LHT Lublin i Sandecja Hokej Nowy Sącz. MVP turnieju w Oświęcimiu wybrano Franciszka Dubela z Krynicy. Królem strzelców został Kacper Kapica z Cracovii Canpack, a najlepszym bramkarzem – Oskar Kliś (UKH Unia Oświęcim).

Ogólnopolskie finały zostaną rozegrane w Zgierzu 12 kwietnia. Oprócz KTH Krynica, UKH Unii i KH Dębica zagrają AH Legia Warszawa, BKS Bydgoszcz, GAS Olivia Gdańsk (najlepsze zespoły z eliminacji w Zgierzu), Polonia Bytom, MOSM Tyskie Lwy i KS Katowice Naprzód Janów (najlepsze zespoły z eliminacji w Cieszynie).

Tymczasem także w Oświęcimiu rozegrano turniej (grupa A) w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na lodzie, czyli mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych. Biało-niebiescy zostali niestety zatrzymani na etapie fazy grupowej. 

W pierwszym spotkaniu ulegli bytomskiej Polonii 4:5, by później przegrać z Tyskimi Lwami 2:5. Nie pomogła efektowna wygrana w ostatnim grupowym pojedynku. Unici urządzili sobie polowanie na toruńskie Sokoły. Wygrali 14:3, ale ta wygrana miała gorzki smak. To strefy medalowej awansowała Polonia Bytom i Tyskie Lwy, a z grupy B (w Nowym Targu) MMKS Podhale Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie. W jutrzejszych półfinałach Podhale zagra z Tychami, a Polonia z JKH GKS Jastrzębie.

 

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Kwiecień 2025
Pn.Wt.Śr.Czw.Pt.Sob.Niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .
close