Młodzi hokeiści UKH Unia drudzy na międzynarodowym turnieju

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   24 grudnia 2016 00:29

Zawodnicy UKH Unia z rocznika 2007 i młodsi zajęli drugie miejsce w Ogólnopolskim Mikołajkowym Mini Hokeja w Krynicy.W turnieju zagrało 18 zespołów z Polski, Słowacji i Ukrainy. Turniej trwał trzy dni. W pierwsze dwa drużyny rywalizowały w grupach, a w trzecim walczyły o poszczególne miejsca.

W półfinale UKH Unia wygrał z Legią Warszawa 4:1. W finale nie zabrakło emocji. Po 21 minutach było 4:4. Zwycięzce turnieju wyłoniono w konkursie karnych, które lepiej wykonywali Ukraińcy. UKH Unia była jedynym zespołem, który nie przegrał na tych zawodach żadnego spotkania w regulaminowym czasie gry.

finał
Unia – Novojavorsk 4:4, karne dla zespołu z Ukrainy.

Skład  UKH Unia Oświęcim: Nataniel Bik, Kacper Rydzoń, Jan Kusak, Adrian Ziober, Mateusz Staniecko, Antoni Noworyta, Przemysław Ćwiek, Oliwier Rał, Piotr Płatacz, Piotr Kusak, Maciej Michalak, Fabian Mrozik, Paweł Płatacz, Aleksander Wanat, Radosław Kot, Mateusz Wiśniowski. Trenerzy: Robert Piecha i Włodzimierz Urbańczyk.

Ostateczna kolejność w turnieju: 1. Novojavorovsk I, 2.  UKH Unia Oświęcim, 3. Legia I Warszawa, 4. MUKS Orlik Opole, 5. MMKS Podhale I Nowy Targ, 6. Cracovia Kraków, 7. Niedźwiadki Sanok, 8. UKH Dębica, 9. ŁKH Łódź, 10. Legia II Warszawa, 11. KTH KM I Krynica –  Zdrój, 12. HC 46 Bardejov, 13. MMKS Podhale II Nowy Targ, 14. Novojavovsk II, 15. Legia III Warszawa, 16. MKH Rużomberok, 17. LHT Lublin, 18. KTH KM II Krynica –  Zdrój.