Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I – relacja live, dzień 1

Jola Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   19 kwietnia 2018 09:39

Na oświęcimskim lodowisku rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I. Fakty Oświęcim patronują czterodniowym mistrzostwom. Zapraszamy do śledzenia relacji z każdego meczu.

Na żywo mecze można również oglądać na stronie mpa-17.pl/live
Godz. 8, mecz Akh Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec II 3:0

MPA-17.pl: Po dość jednostronnym spotkaniu zwycięstwo odniosła drużyna AKH Unia Oświęcim, pokonując drużynę Zagłębia Sosnowiec II 3:0. Już w 33 sekundzie pierwszą bramkę dla Unii zdobył Robert Sporysz celnym strzałem z nadgarstka, a 5 minut później podwyższył prowadzenie, trafiając tuż pod poprzeczkę po indywidualnej akcji.

Zawodnicy Sosnowca zanotowali na swoim koncie kilka strzałów, ale żadnym z nich nie zdołali pokonać dobrze prosperującego w bramce Knapika. Wynik na 3:0 w przewadze ustanowił Jakub Szulc przy niewielkim zamieszaniu pod bramką, dobijając strzał kolegi Macieja Pułkownika.

Najlepsi zawodnicy meczu

Robert Sporysz – Akh Unia Oświęcim
Bogdan Cybulski – Zagłębie Sosnowiec

Godz. 9.15 mecz
Podhale Nowy Targ – Cracovia Amatorzy 2:6

MPA-17.pl: Drugi mecz dzisiejszego dnia pomiędzy Podhale Nowy Targ a Cracovia Amatorzy zakończył się wynikiem 2:6. Już od początku spotkania przewagę stworzyli sobie zawodnicy z Krakowa dzięki Krzysztofowi Paschkowi, który po podaniu od Macieja Tybuszewskiego oddał mocny strzał po lodzie. Gola na 0:2 zanotował Przemysław Mrugała strzałem po krótkim słupku tuż pod poprzeczkę.

Wynik na 0:3 podniósł Paweł Długosz celnym strzałem z linii niebieskiej. Ciekawie zaczęło się robić po pierwszej bramce Podhala zdobytej przez Grzegorza Pajerskiego, przy której asystował Maciej Tylka. Drużyny odpowiadały sobie 'gol za gol’, gdzie na 1:4 z podania Krzysztofa Zawiłowicza strzelił Sebastian Kozendra, a następnie na 2:4 punkt zanotował Grzegorz Bajerski podając koledze Pawłowi Japołowi.

Kolejne minuty spotkania już tylko przesądziły o wyższości Krakowskich Amatorów, którzy najpierw podwyższyli wynik, wykorzystując grę w przewadze (Grzegorz Szostak, Maciej Trybuszewski), a następnie wykorzystując indywidualną akcję Eryka Derkowskiego.

Grzegorz Pajerski – Cracovia Amatorzy
Eryk Derkowski – Podhale Nowy Targ

Godz. 10.30 mecz Pionier Tychy – Wolves Tychy 3:1

MPA-17.pl: Wyrównany mecz rozegrali między sobą tyskie drużyny Pionier i Wolves. Jako pierwsi w 13 minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy Pioniera, wykorzystując zamieszanie pod bramką gdzie strzał Wojciecha Pacuły dobił Sebastian Kopeć. Wyrównującą bramkę zdobył w drugiej tercji Mariusz Ochmanek, pozostawiając mecz pod znakiem zapytania.

Na 24 sekundy przed końcem spotkania bramkarz Wolves Tychy skapitulował po zmianie lotu krążka przez Pawła Kwiecińskiego po strzale Macieja Kiklica, wpuszczając go między nogami. Mogło się wydawać, że wynik tego spotkania jest już zamknięty, ale w ostatnich sekundach na samodzielną akcję odważył się Michał Senczek, kończąc spotkanie wynikiem 3:1.

Sebastian Kopeć – Pionier Tychy
Mariusz Ochmanek – Wolves Tychy

Godz. 11.45 Górale Nowy Targ – Wojownicy Oświęcim 2:6

MPA-17.pl: KH Górale Nowy Targ poniósł porażkę w starciu z drużyną Wojowników Oświęcim 2:6. Pierwsza bramka dla zwycięzców wpadła w 10 minucie z zamieszania pod bramką, którą wykorzystał Mikołaj Orlikowski. Na 0:2 wynik podwyższył Mateusz Zalewski, oddając celny strzał po podaniu Rafała Smreka.

W 13 minucie bramkarza z Oświęcimia pokonał Mariusz Sąder, dążąc do wyrównania spotkania, ale szybka odpowiedź rywali ponownie podwyższyła swoje prowadzenie za sprawą Rafała Smreka. Druga tercja rozpoczęła się od gola Rafała Gąsiora, był to ostatni punkt dla Górali w tym spotkaniu. Wynik na 2:4 ustanowił Piotr Wilk, przejeżdżając pewnie pół lodowiska i oddając celny strzał, który nie dał szans bramkarzowi.

Piątą bramkę po asyście Damiana Pactwy zdobył Grzegorz Bryzek, a spotkanie zakończyła piękna akcja autorów drugiego gola, w której krążek na pustą bramkę wystrzelił Mateusz Zalewski, dostając celne podanie zza bramki od Rafała Smreka.

Mateusz Zalewski – Wojownicy Oświęcim
Rafał Smrek –  Górale Nowy Targ

Godz. 13 mecz Vikings Oświęcim – Husaria Białystok 4:1

MPA-17.pl: Husaria Białystok byli bez szans w tym spotkaniu. Wynik meczu otworzył w 6 minucie Bartłomiej Szpakowski, umieszczając krążek pod poprzeczką. Stan 1:0 utrzymywał się do pierwszej minuty drugiej tercji, po której w czasie 30 sekund Vikings Oświęcim podwyższyli prowadzenie na 3:0 ponownie dzięki Bartłomiejowi Szpakowskiemu, a następnie Łukaszowi Łabajowi.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 10 minuty, kiedy, po podaniu od poprzedniego strzelca, Wojciech Jarnot umieszcza krążek w pustym „oknie”. Na 30 sekund przed końcem honorową bramkę dla Husarii zdobywa Mateusz Jasiński i tym sposobem kończymy spotkanie wynikiem 4:1.

Bartłomiej Szpakowski – Vikings Oświęcim
Adam Wojciula – Husaria Białystok

Godz. 14.15 mecz Goldwell Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 1:1

MPA-17.pl: Szósty mecz rozegrały między sobą drużyny Goldwell Gdańsk i Zagłębie Sosnowiec I. W pierwszej tercji górą byli zawodnicy ze śląska dzięki zdobytej bramce przez Jakuba Owczarka, któremu asystowali kolejno Krzysztof Dziwosz i Jakub Fusiński.

Do wyrównania doszło na początku drugiej tercji za sprawą Marka Piotrowicza i idealnego wykorzystania podania od kolegi Grzegorza Cytawy. Wyrównane i zacięte spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Grzegorz Cytawa – Goldwell Gdańsk
Janusz Chruściel – Zagłębie Sosnowiec

Godz. 15.30 mecz Mad Dogs Sopot – Knights Tychy

MPA-17.pl: W starciu pomiędzy Mad Dogs Sopot a Tychy Knights lepsi okazali się przyjezdni z północy wygrywając 2:0. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie Mad Dogs przesądziła druga połowa, w której bramki zdobyli kolejno Michał Okuniewski oraz Jacek Tyczyński, który miał szansę podwyższyć wynik lecz nie wykorzystał podyktowanego w 11 minucie karnego.

Jacek Tyczyński – Mad Dogs Sopot
Michał Wysocki – Knight Tychy

Godz. 16.45 mecz Polonia Bytom – GKH Gdynia 4:3

MPA-17.pl: Polonia Bytom wyszła na prowadzenie w 8. minucie pierwszej tercji po strzale Janusza Secemskiego, któremu asystowali Michał Kamuda i Michał Świerniak. Do remisu doprowadził Mateusz Barański, wypuszczając się na indywidualną akcję i zwinnie pokonując bramkarza strzałem między nogi. W drugiej tercji meczu w nieco ponad minutę drużyna Polonii Bytom zdołała wyjść aż na trzybramkową przewagę kolejno dzięki Grzegorzowi Doruchowi, Jakubowi Tkaczowi oraz Mariuszowi Tymczyszynowi.

Zawodnicy Gdyni starali się gonić wynik i na pięć minut przed końcem meczu sytuację „sam na sam” wykorzystał Mateusz Barański, a następnie Michał Kłosiński po podaniu Piotra Grabowskiego strzelił gola na 4:3 tym samym kończąc mecz bez punktów.

Michał Kamuda – Polonia Bytom
Mateusz Barański – GKH Gdynia

Godz. 17.30 Otwarcie 17 MPA Oświęcim

Mistrzostwa Polski Amatorów rozpoczęte – FILM, FOTO

Godz. 18.15 mecz Cracovia Amatorzy – Zagłębie Sosnowiec II 5:4

MPA-17.pl: Wynik meczu pomiędzy Cracovia Amatorzy a Zagłębie Sosnowiec II otwarty był do ostatniej minuty. Jako pierwsi już w 43 sekundzie na prowadzenie wyszli zawodnicy z małopolski po strzale Eryka Derkowskiego z podania Grzegorza Szostaka. 3 minuty później do bramki trafia Adrian Kaleta, wyrównując spotkanie. Do końca pierwszej tercji dzięki dwóm indywidualnym akcjom Sebastiana Czechowicza Sosnowiec wyszedł na prowadzenie.

Druga tercja była nieco bardziej emocjonująca. W niespełna półtorej minuty zawodnicy Cracovii zdołali podnieść wynik na 5:3 dwukrotnie dzięki Erykowi Derkowskiemu oraz Maciejowi Tybuszewskiemu. Amatorzy ze śląska do końca walczyli o punkty, lecz zdołali zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę, której autorem był Mirosław Janasik, kończąc mecz wynikiem 5:4.

Sebastian Czechowicz – Zagłębie Sosnowiec II
Eryk Derkowski – Cracovia Amatorzy

Godz. 19.30 mecz AKH Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ 3:0
MPA-17.pl: AKH Unia Oświęcim odniosła zwycięstwo nad Podhalem Nowy Targ w stosunku 3:0. Pierwsza tercja nie zapowiadała tak wysokiej przewagi Oświęcimian, gdyż obie drużyny grały jak równy z równym, a dobrze prosperujący bramkarze po obu stronach nie zanotowali żadnej straty.

Osiem sekund drugiej tercji wystarczyło, aby AKH zdobyli pierwszy punkt dzięki Robertowi Sporyszowi, dla którego krążek ze wznowienia wygrał Damian Tyrybon, popisując się indywidualną akcją i pokonując bramkarza pewnym strzałem. Dwie minuty później prowadzenie podwyższa Damian Tyrybon wykorzystując strzał Zachariasza Kadeli oddany w przewadze z linii niebieskiej. Ostateczny wynik ustalił, dzięki dokładnemu podaniu Jarosława Płatacza, Dariusz Olszowy celnie umieszczając krążek w „oknie”.

Damian Tyrybon – AKH UNIA Oświęcim
Dawid Hreśka – Podhale Nowy Targ

Godz. 20.45 mecz Wolves Tychy – Wojownicy Oświęcim 5:0

Kontuzja Mateusza Krzywdy z numerem 85 (Wolves Tychy).

MPA-17.pl: W meczu z drużyną Wolves Tychy sromotną klęskę ponieśli Wojownicy Oświęcim. Wynik 5:0 nie zupełnie oddaje przebieg całego spotkania. Drużyna z Oświęcimia stwarzała sporo sytuacji strzeleckich, ale bramkarz po stronie przeciwnej dobrze zamurował bramkę i nie dał popsuć sobie statystyk. Bramkę na 1:0 strzelił na początku meczu Beniamin Żbik, wykorzystując podanie Mateusza Krzywdy.

Dwie minuty później Marcin Szkoła podwyższa wynik na 2:0 dobijając strzał Marcina Pachuta. Trzeci punkt dla Tychów po indywidualnej akcji zdobywa Abram Lesław, a sekundę przed końcem Michał Stopa po asyście Marcina Szkoły zamyka pierwszą tercję wynikiem 4:0. Na początku drugiej tercji padł jeszcze tylko jeden gol autorstwa Grzegorza Jaworskiego i do końca spotkania na tablicy widniał wysoki wynik 5:0.

Abram Lesław – Wolves Tychy
Rafał Smrek – Wojownicy Oświęcim

Godz. 22 mecz Pionier Tychy – Górale Nowy Targ

MPA-17.pl: Bardzo wyrównane spotkanie między Pionierem Tychy a AKH Góralami Nowy Targ zakończył się remisem 1:1. Pierwsza bramka wpadła dla Pioniera w 13 minucie po trafieniu Ireneusza Hędrzaka z podania Rafała Gąsiora. Na odpowiedź czekaliśmy do 27 minuty, w której Witold Wójcik zapewnił jeden punkt swojej drużynie, tyle samo urywając przeciwnikom.