Magiera i Wątor w znaczący sposób pomogli wygrać Unii

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 lutego 2017 22:09

W drugim meczu turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży UKH Unia wygrał z MMKS Podhale  Nowy Targ 6:2. Bohaterami zespołu z Oświęcimia był Magiera i Wątor.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 10. minucie Magiera. wykorzystał asystę Wątora. W 19.minucie strzelec gola na 1:0 ponownie wpisał się na listę strzelców. W 31. minucie prowadzenie UKH Unia podwyższył Szymeczko.

Przy wyniku 3:0 wydawało się, że zwycięstwo biało – niebieskich jest już pewne. Młodzi górale nie poddali się jednak. W 35. minucie bramka Faltyna dała Podhalu nadzieję na dobry wynik. 25 sekund przed końcem drugiej tercji kolejny raz przypomniał o sobie Magiera.

Co  prawda w 43. minucie drugą bramkę dla MMKS Podhale zdobył Worwa, ale dwa kolejne celne ciosy zadali gospodarze turnieju. Bramkę na 5:2 zdobył Krynicki, a na 6:2 Magiera z pomocą Wątora.

W drugim środowym meczu UKS Zagłębie Sosnowiec wygrał z MOSM Tychy 3:1.

Kolejność po dwóch dniach: 1. UKS Zagłębie Sosnowiec (6 punktów, bilans bramkowy 6:2), 2. MOSM Tychy  (3, 3:4), 3. UKH Unia Oświęcim (3, 7:4), 4. MMKS  Podhale Nowy Targ (0, 3:9).