Juniorki Unii jadą do Tychów. Seniorki gromią Białe

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   16 września 2024 11:23

Po bardzo dobrym spotkaniu seniorski zespół UKHK Unii rozgromił na wyjeździe Białe Jastrzębie 8:2. Z kolei juniorki zagrają dziś z Atomówkami w Tychach.

Podopieczne Wojciecha Stachury na „Jastorze” były zdecydowanie lepsze. Aż czterokrotnie do bramki Białych trafiła Anna Kot, a trzy gole zapisała na swoim koncie Katarzyna Zaborska. Jednego, pierwszego w seniorskiej przygodzie z hokejem, dorzuciła Lena Olearczyk.

Sezon rozpoczęły też juniorki UKHK Unii. Na inaugurację rozgrywek Młodzieżowej Lidze Hokeja Kobiet oświęcimianki przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 9:1. Honorowe trafienie dla biało-niebieskich zaliczyła Lena Olearczyk. Na lodzie szalała Karolina Gawandtka, która aż 7-krotnie „zapalała czerwone światło” nad bramką UKHK Unii.

W drugiej kolejce oświęcimianki na własnym lodzie podejmowały UKH Białe Jastrzębie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem unitek 4:2, które dopisały do swojego konta pierwsze cztery punkty. W MLHK oddzielnie punktowana jest każda tercja. Za zwycięstwo otrzymuje się dwa punkty, a za remis jeden.

Dziś juniorki UKHK Unii skrzyżują kije w Tychach z Atomówkami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Na inaugurację Atomówki grały Jastrzębiu. Białe zwyciężyły 2:0 (1:0, 0:0, 1:0, 0:0), a tyszanki zyskały dwa punkty za dwie bezbramkowo zremisowane tercje.

Młodzieżowa Liga Hokeja Kobiet:

BS Polonia Bytom – UKHK Unia Oświęcim 9:1 (4:0, 3:1, 2:0)

Bramka dla UKHK Unii: Lena Olearczyk (24)

UKHK Unia Oświęcim – UKH Białe Jastrzębie 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Bramki dla UKHK Unii: Rita Piechaczek (3, 26), Nadia Sibik (22), Maja Walkowicz (49)