HOKEJ. Pierwsza wygrana w sparingu

Redakcja  |   Hokej  |   18 sierpnia 2011 08:41

W swoim piątym meczu kontrolnym przed sezonem 2011/12 drużyna Aksamu Unii Oświęcim odniosła pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Karela Suchanka wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 5:2.

Wynik spotkania otworzył w 3. minucie Wojtarowicz. Aksam Unia grała wtedy z przewagą jednego zawodnika. Na ławce kar siedział Kurz. W zamieszaniu podbramkowym hokeiści zespołu gospodarzy starali się z bliska pokonać Szydłowskiego. Te próby były jednak nieskuteczne. Krążek trafił jednak do Wojtarowicza, który umieścił go w siatce.

Zagłębie odpowiedziało bardzo szybko. 38 sekund po trafieniu Wojtarowicza, na bramkę strzeżoną przez Witka uderzył zza linii niebieskiej Ślusarczyk. Bramkarz Aksamu Unii nie zachował się najlepiej w tej sytuacji i wpuścił krążek do siatki. W 6. minucie Szydłowskiego starał się pokonać Urbańczyk. Strzał zawodnika występującego w poprzednim sezonie w Naprzodzie Janów obronił golkiper Zagłębia. Dobitka Jakubika była skuteczniejsza. W 8. minucie strzał z bliska Zdrahala obronił Witek. Minutę później Zachariasz podał gumę Dołędze, a ten dołożył kija i wyrównał stan rywalizacji. Witek nie zdążył zareagować.

Bardzo dobrze w tym meczu bronił bramkarz Zagłębia. W 14. minucie sposobu na Szydłowskiego nie znalazł Łopuski. Wcześniej nowy nabytek Aksamu Unii okiwał trzech hokeistów zespołu gości. Minutę później bramkarz, który miał w swojej karierze epizod z oświęcimskim klubie, obronił strzał Wojtarowicza. W 26. minucie pojedynek jeden na jeden z Szydłowskim przegrał Riha a w 37. Krajci. Gola mógł także zdobyć Łopuski, minął bramkarza ale nie wykonał decydującego ruchu i nie skierował gumy do siatki.

W 42. minucie podanie Piotrowicza na bramkę zamienił Łopuski. W 43. minucie Sebastian Kowalówka miał dużo miejsca, gdyż nie był atakowany przez obrońców Zagłębia. Hokeista Aksamu Unii wykorzystał to i strzelił bramkę na 4:2. W 46. minucie Łopuski z Piotrowiczem zamienili się rolami. Tym razem to ten pierwszy podawał a ten drugi strzelił bramkę i ustalił w ten sposób wynik spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Aksamu Unii Oświęcim 5:2.

Wtorek 16 sierpnia Aksam Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Wojtarowicz – Piekarski (5/4) (2.17), 1:1 Ślusarczyk – Dołęga – Kostecki (3.04), 2:1 Jakubik – Urbańczyk (5.20), 2:2 Dołęga – Zachariasz (8.30), 3:2 Łopuski – Piotrowicz (5/4) (41.15), 4:2 S. Kowalówka (42.51), 5:2 Piotrowicz – Łopuski (45.28)

Skład Aksamu Unii Oświęcim: Witek ( od 30.01 Zborowski) – Noworyta, Zatko, Riha (4), Tabacek, Krajci – Gabryś, Kłys (2), Jaros (2), Prochazka, Łopuski – Połącarz, Piekarski, Valusiak, S. Kowalówka, Wojtarowicz – Urbańczyk, A. Kowalówka (2), Piotrowicz, Jakubik (2), Modrzejewski. Dodatkowo drużyna Aksamu Unii została ukarana dwiema minutami technicznymi za nadmierną ilość zawodników na tafli.

Skład Zagłębie Sosnowiec: Szydłowski (Dzwonek nie zagrał) – Kuc, Krokosz, Ślusarczyk, Zachariasz, Dołęga – Cychowski (2), Kurz (2), Podsiadło, Kostecki, Bernat (2) – Duszak (2), Kostromitin, Zdrahal, Zdenek, Twardy – Jaskólski (2), Banaszczak, Jarnutowski, Golec, Kisiel

Na zdjęciu: We wtorek bardzo dobry mecz zagrał bramkarz Zagłębia – Zbigniew Szydłowski. Fot. Kasjan Wanat