HOKEJ. Młodzicy UKH Unia tuż za podium

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   15 kwietnia 2015 12:52

Młodzicy UKH Unia zdobyli czwarte miejsce na turnieju finałowym swojej kategorii wiekowej. W meczu o brąz przegrali po bardzo emocjonującym meczu z MMKS Podhale Nowy Targ.

Po wysokiej porażce z JKH GKS Unii pozostała rywalizacja o trzecie miejsce. MMKS Podhale i zespół z Oświęcimia grali ze sobą w fazie grupowej. Wtedy to zdecydowanie wygrali młodzi nowotarżanie. Wtorkowy mecz nie był jednostronnym widowiskiem.

W 26. minucie spotkania Unia przegrywała 0:3. Niewiele wskazywało na to, że zespół z Oświęcimia ma szanse na medal. Zawodnicy klubu z Małopolski Zachodniej pokazali jednak, że mają charakter i że potrafią grać w hokeja. Pomiędzy 31. a 35. minutą strzelili trzy gole i wyrównali stan rywalizacji. Druga tercja zakończyła się jednak dwubramkowym prowadzeniem MMKS Podhale.

W czwartej tercji Unia dążyła do wyrównania. Rywal nie miał jej jednak zamiaru ułatwiać zadania. Kibice obejrzeli bramki i ambitną grę obu zespołów . Po upłynięciu regulaminowego czasu gry na tablicy widniał wynik 7:7. 44 sekundy przed końcem dogrywki gumę w siatce umieścił Kacper Faltyn. Trzecie miejsce zdobyło Podhale, a młodzicy Unii zajęli miejsce tuż za podium.

– Drużyna młodzików po raz trzeci z rzędu zajęła czwarte miejsce w Polsce. Z jednej strony bardzo się cieszymy z wyniku, ale z drugiej po raz kolejny zostaje mały niedosyt. Niestety jedną z przyczyn przegranej było to, że drużyny w lidze małopolskiej mają do rozegrania mniej meczów ligowych w sezonie zasadniczym niż drużyny z ligi śląskiej – powiedziała Katarzyna Kot, prezes UKH Unia Oświęcim.

– To są jeszcze młodzi hokeiści, którzy oprócz przygotowania kondycyjnego, technicznego i taktycznego, potrzebują także ogrania meczowego. Pomaga im to potem w walce z presją i opanowywaniu stresu. Ta ekipa to bardzo dobra drużyna. Chłopcy z roku na rok rozwijają się, kształtują i dojrzewają. Mam nadzieję, że za dwa lata dostarczą nam takiej satysfakcji jak w tym roku juniorzy – dodała Kot.

Wtorek 14 kwietnia UKH Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ 7:8 po dogrywce (0:2, 3:3, 4:2, dogrywka 0:1)

Bramki: 0:1 Worwa – Kamieniecki (13.28), 0:2 Worwa – Brynkus (14.46), 0:3 Faltyn – Kamiński (5/4) (25.41), 1:3 Wojciechowski – Wątor (5/4) (30.22), 2:3 Wieczorek – Wątor (31.59), 3:3 Wojciechowski (34.01), 3:4 Brynkus – Worwa – Wsół (34.56), 3:5 Kamieniecki – Wsół – Brynkus (36.31), 4:5 Szałaśny – Malewski (41.06), 4:6 Kamieniecki – Worwa (41.57), 5:6 Kot – Kupiec (46.36), 5:7 Brynkus (50.16), 6:7 Ziemniak – Szałaśny (52.13), 7:7 Wieczorek (53.41), 7:8 Faltyn – Wsół (64.16).

UKH Unia Oświęcim: Tarnowski, Chowaniec – Kopała (2), Noworyta, Szymeczko, Ziemniak, Kubas – Kot (2), Wojciechowski (2), Wątor, Kupiec (2), Magiera – Wołek, Wieczorek (2), Jęczała, Malewski (2), Szałaśny (4) – Rabęda (2), Strzelecka (2), Jarnot, Daniliszyn, Rudek.

MMKS Podhale Nowy Targ: Bizub, Neuwelt – Szewczyk (4), Gruchacz, Kamiński, Kurowski (4), Chowaniec (2) – Kamieniecki (2), Wójtowicz, Brynkus, Faltyn, Worwa – Sulka, Zamarlik (2), Dudzic, Wsół (2), Truty oraz Jaskierki, Żółtek.