HOKEJ. Końcowe mecze sezonu kobiecych rozgrywek

Paweł Wodniak  |   Hokej  |   2 marca 2011 16:17

Po nieudanych meczach półfinałowych z Białymi Jastrzębie drużyna UKHK Unia Oświęcim w ostatnią sobotę rozpoczęła walkę o brązowe medale rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Przeciwnikiem oświęcimianek  jest drużyna Naprzodu Janów, która półfinał przegrała z Polonią Bytom.

W pierwszym meczu Unia zremisowała na wyjeździe 3-3. Po pierwszej tercji Unitki prowadziły 2-0 po bramkach Katarzyny Frąckowiak i Karoliny Kosmy. Druga tercja rozpoczęła się od gry w osłabieniu i niestety straty pierwszej bramki. Naprzód wyrównał w 32 minucie po błędach obrońców oświęcimianek i mecz rozpoczął się od nowa.

Początek trzeciej tercji był bardzo udany. W 42 minucie Unia ponownie wychodzi na prowadzenie, a strzelczynią bramki jest Kamila Wieczorek. Wydawało się, że ta bramka pozwoli na zwycięstwo w tym meczu, jednak prosty błąd bramkarki pozwolił drużynie Naprzodu na wyrównanie. Pod koniec meczu Naprzód osiągnął nieznaczną przewagę, ale tym razem górą była bramkarka Unii, rehabilitując się za błąd przy trzeciej bramce.

Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem. W najbliższy czwartek o godzinie 19 odbędzie się na oświęcimskim lodowisku mecz rewanżowy. Zwycięzca stanie na podium rozgrywek o mistrzostwo PLHK.

Naprzód Janów – UKHK Unia Oświęcim 3-3 (0-2, 2-0, 1-1)

0-1 – 10.28 – Katarzyna Frąckowiak – Małgorzata Gałuszka (+1)
0-2 – 13.27 – Karolina Kosma – Sylwia Bielas
1-2 – 21.56 – Izabela Malinowska – Angelika Nyl – Agata Stopa (+1)
2-2 – 31.07 – Agata Stopa – Izabela Malinowska – Małgorzata Ślimak
2-3 – 41.08 – Kamila Wieczorek – Anna Chudy
3-3 – 51.17 – Sandra Kosakowska – Żaneta Bądkowska

Naprzód -Małgorzata Burda, Weronika Kolon (n/g) -Izabela Malinowska, Katarzyna Mizera, Małgorzata Ślimak, Klaudia Malajka, Agata Stopa -Agnieszka Grzymisławska, Żaneta Bądkowska, Angelika Nyl, Sandra Kosakowska, Magdalena Grzemska – Grażyna Grzemska, Roksana Nowicka, Joanna Orawska, Kamila Wdowiak, Julia Gawlik, Monika Sośnierz, Kamila Klonowska