Dwucyfrówka na pożegnanie roku

Redakcja eFO  |   Hokej  |   25 grudnia 2022 12:08

Dwucyfrowej porażki doznali hokeiści oświęcimskich „Szabel” w ostatnim tegorocznym meczu Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej (EUHL).

Podopieczni Lubomira Witoszka ulegli na własnym lodzie Słowakom z Bańskiej Bystrzycy 2:12.

Oświęcimianie dopiero przy stanie 0:7 po raz pierwszy pokonali bramkarza gości. W 32 minucie sędziowie odgwizdali karnego dla „Szabel”, którego na gola zamienił Michaiło Kowalczuk. Na początku drugiej tercji drugie trafienie dorzucił Igor Nikołajewicz, ale później siatkę „dziurawili” niestety już tylko Słowacy.

Hokeiści UHT Sabers Oświęcim zajmują drugie miejsce w tabeli EUHL z dorobkiem sześciu punktów. „Szable” wygrały dwa mecze (5:3 na wyjeździe z Koszycami, 7:5 u siebie z Gladiators Trencin) i doznały trzech porażek (9:0 z Bańską Bystrzycą na wyjeździe, 2:12 u siebie, 6:7 z Gladiators Trencin u siebie).

Prowadzi UMB Hockey Team Bańska Bystrzyca

Słowacy w sześciu meczach zdobyli komplet 18 punktów. Kolejny mecz oświęcimianie rozegrają na własnym lodzie 11 stycznia. Ich rywalem będzie University Spartakus Koszyce. W pierwszym starciu na Słowacji górą byli podopieczni Lubomira Witoszka. „Szable” wygrały 5:3.

UHT Sabers Oświęcim – UMB Hockey Team Bańska Bystrzyca 2:12 (0:4, 1:3, 1:5)

Bramki: 0:1 – Forgac) 01.54, 0:2 Collak (Novodomec, Chamula) 06.02, 0:3 Gavura (Pokrievka, Kadlecik) 11.16, 0:4 Novodomec (Forgac) 15.36, 0:5 Svitek (Forgac, Gonda) 27.31, 0:6 Novodomec (Chamula, Kadlecik) 29.25, 0:7 Kadlecik (Gonda, Soltes) 30.53, 1:7 Kowalczuk (karny) 31.15, 2:7 Nikołajewicz (Jerassow) 45.22, 2:8 Slivka (Chamula, Novodomec) 48.52, 2:9 Novodomec (Chamula, Petrik) 49.27, 2:10 Pokrievka (Gavura, Sapar) 49.51, 2:11 Gavura (Pokrievka, Sapar) 54.45, 2:12 Gonda (Bukovina, Svitek) 57.30. Sędziowali: Michał Baca z Oświęcimia oraz Grzegorz Klaja i Jacek Szutta. Kary: 6 i 8.

UHT Sabers: Kaczkowski (od 16.48 Gąsior) – Szoferowski, Procenko, I. Baida, Fus, D. Baida – Kot, Najsarek, Melnyk, Nikołajewicz, Zając – Czapelski, Wilk, Pankrat, Jerassow, Kowalczuk – Maniak, Wróbel. Trener: Lubomir Witoszek.