Dukla ogrywa Re-Plast Unię i prowadzi w turnieju

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   25 sierpnia 2024 11:34

Dukla Michalovce pokonała oświęcimską Re-Plast Unię 4:1 i przed ostatnimi meczami objęła prowadzenie w turnieju o Puchar Prezesa KRU Architekci Krzysztofa Rudzielewicza.

Oświęcimskiej bramki strzegł w tym pojedynku Filip Płonka, który zastąpił Linusa Lundina. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Zaliczył sporo udanych interwencji i wygrywał pojedynki jeden na jeden. Udowodnił, że powinien dostawać zdecydowanie więcej okazji do gry.

Pierwsza tercja przebiegała po myśli mistrzów Polski, którzy objęli prowadzenie w 14 minucie. Dokładnym uderzeniem z nadgarstka popisał się Joonas Uimonen. Jak się później okazało, były to niestety miłe złego początki. W drugiej i trzeciej tercji trafiali tylko Słowacy, którzy ostatecznie pokonali oświęcimian 4:1.

W pierwszym sobotnim meczu HK Poprad pokonał GKS Katowice 4:0. Dziś ostatni dzień turnieju w Oświęcimiu. O godz. 15 HK Poprad zmierzy się z Duklą Michalovce. Na zakończenie mistrzowie Polski skrzyżują kije z zespołem z Katowic. Początek o godz. 19.

Re-Plast Unia Oświęcim – Dukla Michalovce 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Bramki: 1:0 Uimonen (Heikkinen) 13.45, 1:1 Jasecko (Svitana, Semanak) 31.58, 1:2 Hajnik (Gabriel) 38.38, 1:3 Vasas 42.48, 1:4 Kabac (Svitana) 50.24
Sędziowali: Rafał Noworyta, Paweł Pomorzewski (główni), Piotr Kot, Artur Hyliński (liniowi). Kary: 10 i 14 minut. Widzów: 1.000.
Re-Plast Unia: Płonka – Bezuska, Prokopiak, Olsson, Dziubiński, Galant – Vertanen, Uimonen, Sadłocha, Heikkinen, Karjalainen – Soderberg, Diukow, Holm, Trkulja, Marklund – Łukawski, Łoza, Krzemień, Prusak. Trener: Nik Zupancić.