Diabły – Black Stars 6:2 – FOTO

Marcin Cichowski  |   Hokej  |   5 października 2015 10:00

W meczu OALH spotkały się drużyny Diabły oraz Black Stars. Amatorzy po raz pierwszy przystąpili do oficjalnych rozgrywek OALH. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Na początku meczu widać było nerwowość w poczynaniach obydwu ekip jednak kibice od samego początku mogli oglądać to co lubią najbardziej bramki. Pierwsza bramkę zdobył Marcin Cembala (Black Stars) podającym był Dariusz Płatek tym samym zawodnicy zapisują się w kartach oświęcimskiej ligi jako pierwsi punktujący.

Niedługo później Paweł Gryszan po samotnym rajdzie pokonał bramkarza Black Stars i w czwartej minucie czwartej sekundzie na tablicy wyników widnieje remis 1:1. Od tej pory zaczyna się uwidaczniać lekka przewaga Diabłów.

Na 2:1 podwyższa Hylinski po podaniu Ludwinka. Kolejna podanie Żmudki na bramkę zamienia Adrian Hyla ustalając dwu bramkowe prowadzenie Diabłów. Black Stars nie odpuszczał za wszelka cenę chcąc zdobyć bramkę kontaktowa.

Ta sztuka udała się Michałowi Kolasie, który zdobywa swoje premierowe trafienie przed przerwa zmniejszając dystans do przeciwników do jednej bramki. Niestety dla zawodników Black Stars trzecia minuta drugiej tercji okazała się pechowa, ponieważ Tomasz Gałgan strzela bramkę na 4:2 .

Sytuacja dla Black Stars bardzo mocno komplikuje się, gdy Paweł Mordan wykorzystując podanie Jarosza umieszcza krążek w siatce Kraski wynik na tablicy 5:2 na niespełna sześć minut przed końcową syreną.

Black Stars nie rezygnowali i chcieli podreperować wynik do końca meczu jednak bez skutku. Paweł Gryszan kolejny raz rozpracował obronę przeciwników i pakuje krążek do siatki . Wynik do końca meczu pozostał bez zmian.

Składy
Diabły: Paweł Krajewski Adam, Tomasz Gałgan, Paweł Dworzak, Paweł Mordan, Maciej Kuczyński, Tomasz Jarosz, Mariusz Białek, Mariusz Żmudka, Adrian Hyla, Artur Hyliński, Krzysztof Mołdoch, Krzysztof Ludwinek, Paweł Gryszan, Andrzej Kajor. Kierownik: Kuczyński Maciej.

Black Stars: Mateusz Kraska, Dariusz Płatek, Marcin Andruszko, Adam Majcherczyk, Grzegorz Majcherczyk, Adam Mańka, Igor Hercog, Michał Pytel, Mariusz Mizia, Michał Kolasa, Tomasz Bulik, Marcin Kopiasz, Jerzy Wnętrzak, Marcin Cembala, Sylwester Skirka, Piotr Obacz.
Trener: Jacek Mortka, trener II: Krzysztof Księżarczyk.

Diabły – Black Stars 6:2
0:1 Marcin Cembala – Dariusz Płatek ( 2:50)
1:1 Paweł Gryszan (4:04)
2:1 Artur Hyliński – Krzysztof Ludwinek (8:08)
3:1 Adrian Hyla – Mariusz Żmudka (12:47)