Blisko dwucyfrówki na pożegnanie multimedalisty – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   1 grudnia 2023 21:17

Małopolskie derby były doskonałą okazją do pożegnania i uhonorowania kończącego karierę Patryka Noworyty. Bez wątpienia właśnie Re-Plast Unia i Comarch Cracovia to najważniejsze kluby tego zawodnika. Był im wierny przez całą, bogatą karierę.

Występujący w defensywie Patryk Noworyta przez 22 lata gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce zdobył aż 16 medali. Z tego aż dziewięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju. Trzy razy z Unią i dwa razy więcej z krakowskimi „Pasami”.

Dzisiejsze spotkanie w Oświęcimiu nie będzie długo rozpamiętywane. Gospodarze wyjątkowo szybko rozstrzygnęli jego losy na swoją korzyść. Po pierwszej tercji prowadzili różnicą aż trzech goli, a na początku drugiej odsłony dołożyli czwarte trafienie.

Później na lodzie było już więcej tzw. „radosnego hokeja”. Gospodarze urządzili sobie strzelecki trening, gromiąc ostatecznie zespół Rudolfa Rohacka 9:2. Przy wysokim prowadzeniu biało-niebiescy mogli już powoli zacząć myśleć o kolejnym rywalu. W niedzielę czeka ich ważny wyjazdowy mecz z JKH GKS Jastrzębie na „Jastorze”. Początek o godz. 17.

W pozostałych meczach XXIV kolejki THL:

PZU Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

GKS Katowice – Marma Ciarko STS Sanok 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Pauzowało: Zagłębie Sosnowiec

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 9:2 (3:0, 2:0, 4:2)

Bramki: 1:0 Jakobsons (S. Kowalówka) 7.21, 2:0 Olsson Trkulja 13.12, 3:0 Heikkinen (Ahopelto, Uimonen) 13.57, 4:0 S. Kowalówka (Jakobsons, Olsson Trkulja) 22.59, 5:0 Wanat (Prusak, Karjalajnen) 37.08, 6:0 Olsson Trkulja (Denyskin, Krzemień) 42.34, 6:1 Lundgren (Jeżek, Latal) 46.07, 7:1 Heikkinen (Valtola, Karjalajnen) 47.16, 7:2 Lundgren (Spacek) 51.50, 8:2 Heikkinen 56.12, 9:2 Valtola (Heikkinen, Karjalajnen) 59.01.

Sędziowali: Paweł Kosidło, Andrij Kicza (główni), Michał Żak, Ołeh Ostrouch (liniowi). Kary: 10 i 10 minut. Widzów: 1.700.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Krzemień, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, Jakobsons, Prusak, Wanat, S. Kowalówka – Noworyta, Łoza. Trener: Nik Zupancić.