Biało-niebiescy na podium. Brąz i sól

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej  |   29 marca 2023 20:42

Hokeiści Tauron Re-Plast Unii sięgnęli po brązowe medale mistrzostw Polski. Biało-niebiescy po raz drugi pokonali Comarch Cracovię. Dziś pora na radość. Wszyscy jednak wiemy, że kolor medalu dla oświęcimian trochę się nie zgadza.

Na gorąco po sezonie uczucia w Oświęcimiu są mieszane. Z jednej strony medal MP zawsze ma swoją wartość, ale niedosyt pozostaje. Ten zespół niewątpliwie stać było bowiem na powalczenie nawet o mistrzowski tytuł.

Pierwsza tercja nie przyniosła goli

Obie drużyny zmarnowały po jednym okresie gry w przewadze (na ławce kar Dziubiński i Łyszczarczyk). W drugich 20 minutach oświęcimianie powinni wyjść na prowadzenie. Pojedynek jeden na jeden z Davidem Zabolotnym przegrał jednak Michael Cichy.

Skuteczniejsi byli krakowianie

Po wyjściu z dwójkowym kontratakiem Roman Rac odegrał do Martina Kasperlika, a były gracz Unii pokonał Kevina Lindskouga. Na krótko przed drugą przerwą przed szansą stanął Krystian Dziubiński, ale bramkarz „Pasów” zachował czyste konto.

Biało-niebiescy potrzebowali zaledwie 47 sekund, aby w trzeciej odsłonie doprowadzić do wyrównania. Z „niebieskiej” potężnym uderzeniem popisał się Aleksandrs Jerofejevs, a Krystian Dziubiński zmienił lot krążka przed golkiperem Cracovii. Błyskawicznie odpowiedzieli jednak goście.

„Pasy” na ponowne prowadzenie wyprowadził Mico Luoto

Na tym jednak nie koniec emocji. Kiedy na ławce kar odpoczywał Roman Graborenko wyrównał Teddy Da Costa, a cała zabawa rozpoczynała się od początku.

Gospodarze poszli za ciosem i za sprawą Krystiana Dziubińskiego po chwili było już 3:2. Na to trafienie Comarch Cracovia już nie odpowiedziała. Brąz zdobyli biało-niebiescy.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Bramki: 0:1 Kasperlik (Rac, Husak) 32.42, 1:1 Dziubiński (Jerofejevs) 40.47, 1:2 Luoto (Rac, Kasperlik) 41.17, 2:2 Da Costa (Pangiełow-Jułdaszew, Cichy) 50.43, 3:2 Dziubiński (Jerofejevs) 53.26.

Sędziowali: Marcin Polak, Sebastian Kryś (główni), Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 4 i 8 minut. Widzów: 1.500. Stan play-off: 2:0 dla Tauron Re-Plast Unii i brązowy medal MP.

Tauron Unia: Lindskoug – Diukow, Jerofejevs, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Laakso, Cichy, Szczechura – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Sołtys, Wanat, Prusak.

Trener: Nik Zupancić.