Bez niespodzianek w pierwszych meczach unitek

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   11 września 2024 13:54

Od zwycięstwa pod Wawelem sezon 2024/25 rozpoczęły hokeistki UKHK Unii. Później oświęcimianki zostały rozbite w Janowie.

Wicemistrzynie Polski były niestety poza zasięgiem

Na inaugurację unitki pokonały na wyjeździe Cracovię. Najlepsza na lodzie była Anna Zaborska, która „ustrzeliła” hat-tricka. Jednego gola dorzuciła Nadia Sibik. Podopieczne Wojciecha Stachury na początku trzeciej tercji prowadziły już różnicą czterech goli i w końcówce zwolniły tempo gry. W ostatnich 5 minutach krakowianki skorygowały wynik na 2:4.

Później oświęcimianki pojechały na janowski „Jantor”, aby zmierzyć się z wicemistrzyniami Polski. Kojotki okazały się jednak zbyt trudnym rywalem. Bolesna dla biało-niebieskich była szczególnie druga tercja w której straciły aż sześć goli.

Przed UKHK Unią kolejny mecz w ramach Tauron Ligi Hokeja Kobiet. Już w najbliższą niedzielę (godz. 18.30) unitki na wyjeździe skrzyżują kije z Białymi Jastrzębie. Spotkanie zaplanowane na sobotę w Oświęcimiu z nowotarskimi Szarotkami zostało przełożone na prośbę góralek na inny termin.

KS Cracovia – UKHK Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Bramki dla UKHK Unii: Anna Zaborska (8, 14, 41), Nadia Sibik (33)

Kojotki Naprzód Janów – UKHK Unia Oświęcim 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

UKHK Unia: Anna Pieczyk – Joanna Strzelecka, Rita Piechaczek, Sylwia Strzelecka, Karolina Fikrtova, Nadia Sibik – Michalina Langner, Aleksandra Langner, Katarzyna Zaborska, Anna Zaborska, Sandra Piotrowska – Anna Bryzek, Maja Walkowicz, Oliwia Firszt, Gabriela Matyszkiewicz. Trener: Wojciech Stachura.