Znamy mistrzów w strzelectwie, czyli śladami Renaty Mauer – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   29 maja 2024 13:09

Judyta Białostocka w rywalizacji karabinka pneumatycznego i Milena Staroń w kategorii pistoletu pneumatycznego zdobyły mistrzowskie tytuły w powiatowych zawodach w strzelectwie sportowym uczniów szkół podstawowych.

Powiatowe mistrzostwa szkół podstawowych w strzelectwie sportowym udowodniły, że w naszym regionie mamy sporo zdolnej młodzieży. Być może ktoś właśnie z tego grona pójdzie śladami polskiej medalistki olimpijskiej (dwa złote i jeden brązowy krążek), Renaty Mauer.

Zawody odbyły się na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Oświęcimiu. W kategorii karabinka pneumatycznego z mistrzowskiego tytułu cieszyła się Judyta Białostocka ze Szkoły Podstawowej w Rajsku. Jej wynik to 175 punktów. Drugie miejsce w kategorii otwartej zajął Kacper Żydek z Brzezinki (170 pkt), a trzecia była Amelia Kluska z oświęcimskiej „dziewiątki” (165 pkt).

Z kolei w grupie uczniów rywalizujących w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego triumfowała Milena Staroń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu. Złota medalistka w dwóch seriach „ustrzeliła” w sumie 184 punkty. Srebro zdobył Dominik Kłusek (173 pkt) z tej samej szkoły, a brąz wywalczyła Aurelia Waszczak (173 pkt) z Brzezinki.

Nieoficjalną klasyfikację medalową wygrała Szkoła Podstawowa nr 4 w Oświęcimiu z jednym złotym i jednym srebrnym medalem. Za nimi uplasowała się Szkoła Podstawowa z Rajska (złoto). Podium zamknęła Szkoła Podstawowa z Brzezinki (srebro, brąz), a na czwartym miejscu Szkoła Podstawowa nr 9 w Oświęcimiu (brąz).

Większość startujących dzieciaków bierze udział w projekcie Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Strzeleckie zajęcia prowadzi trener Grzegorz Kościelnik i Zbigniew Szczerbowski.