Złoto małopolskich mistrzostw dla Krystiana Łukowicza – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   4 lipca 2024 17:20

Świetna, złota jazda reprezentanta kęckiego Sokoła podczas mistrzostw Małopolski w kolarstwie szosowym. Krystian Łukowicz zwyciężył w najbardziej prestiżowym wyścigu kategorii elity.

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe indywidualnej na czas rozegrano w Zubrzycy Górnej. Kolarze walczyli w parach oraz jeździe indywidualnej na czas.

Na szóstej pozycji została sklasyfikowana kolarska para Sokoła Kęty – Kamil Honkisz i Tymon Kóska. Z kolei w wojewódzkich mistrzostwach najmłodszych najlepiej spisał się Jarosław Olma, który był szósty. Miejsca pozostałych kolarzy Sokoła Kęty w młodzieżowych kategoriach (żaki, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy): 7. Michał Smolarek, 7. Antoni Jagodziński, 9. Karol Siuda, 10. Kamil Honkisz, 12. Tymon Kóska, 15. Jakub Żmuda.

Tymczasem w Białce Tatrzańskiej odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Brązowy medal w kategorii XCC (short track) wywalczyła Gabriela Wojtyła z ekipy Superior Zator. Była też trzecia w wyścigu kobiet elity. W grupie juniorek na trzecim stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka – Nikola Gliniecka.