Zdecydowała druga kwarta – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   20 listopada 2016 17:58

LC Spartans Oświęcim przegrał u siebie z Kraków Lacrosse Kings 4:6.

Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Soły Oświęcim. Do miasta z Małopolski Zachodniej przyjechał wicemistrz Polski, który ma swoim składzie reprezentantów naszego kraju.

Spotkanie 4:6 wygrał zespół przyjezdny. Decydująca okazała się druga kwarta, w której członkowie ekipy z Krakowa osiągnęli większą przewagę, a gospodarze mieli okres słąbszej gry.

– Zagraliśmy dziś bardzo dobrze. W nasze poczynania wkradły się jednak nerwowość i chaos. Szkoda drugiej kwarty, w której nie prezentowaliśmy się dobrze. Ogólnie radziliśmy sobie nieźle, ale były sytuacje, które mogliśmy inaczej rozwiązać. Najważniejsze jest to, że z meczu na mecz się rozwijamy – powiedział Dariusz Czerwik, zawodnik LS Spartans Oświęcim.

Obecnie Spartanie zajmują w swojej grupie trzecie miejsce. Ostatnie spotkanie rundy jesiennej rozegrają w kolejną sobotę o godz. 13. Rywalami oświęcimskiego zespołu będą Ułani Lublin.

Sobota 19 listopada LC Spartans Oświęcim – Kraków Lacrosse Kings 4:6 (2:3, 0:3, 1:0, 1:0)
Bramki (asysty): Byrski (Zbylut), Wabik (Trzewik), J. Chwierut (Czerwik), Czerwik (Wabik) dla LC Spartans Oświęcim, Cyrkowicz dwa gole, Tabor gol, Piękoś gol i asysta, Zalas gol, Mitchel gol, Wróbel asysta, Lasoń asyst dla Kraków Lacrosse Kings.