Z finiszem na Błoniach w Krakowie – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty mocno sportowe  |   8 sierpnia 2023 11:10

Sprinterski finisz na krakowskich Błoniach zakończył tegoroczną edycję kolarskiego Tour de Pologne Junior. W wyścigu aktywni byli zawodnicy kęckiego Sokoła, którym należą się olbrzymie brawa.

Na trasie Tour de Pologne Junior rywalizowało ponad 250 najlepszych zawodniczek i zawodników z polskich klubów. W tym gronie nie zabrakło reprezentacji KKS Sokoła Kęty.

Ścigano się w dwóch kategoriach wiekowych – młodzików i żaków

Przez cztery dni walczono na ulicach Poznania, Bielska-Białej, Katowic i Krakowa.

Ostatni etap z finiszem na krakowskich Błoniach w kategorii młodzików wygrał Adam Drozdowski z MKS-u Polkowice. Ten zawodnik najszybciej finiszował na trasie 20 km, uzyskując wynik 0.31,16. Jako drugi z peletonu linię mety minął Igor Juszczak (UKS Koźminianka), a trzecie miejsce zajął Stanisław Stelczyk (SKS Moto Jelcz Laskowice).

Najlepszym z kęckiej grupy był Antoni Jagodziński, który zameldował się na 12. miejscu. Jego klubowy kolega – Kamil Honkisz zajął 63. pozycję. Wśród żaków (16 km) 35. był Tymon Kóska z Sokoła Kęty, a zwyciężył Franciszek Drzewiecki (WKK Warszawa) z wynikiem 0.27,37.

W klasyfikacji generalnej Tour de Pologne Junior młodzików triumfował Igor Juszczak (UKS Koźminianka)

Najwyżej z kęczan został sklasyfikowany Antoni Jagodziński, który był 26. Kamil Honkisz wśród młodzików zajął 78. miejsce.

Tour de Pologne w grupie żaków wygrał Franciszek Drzewiecki (WKK Warszawa), przed Piotrem Sopą (LUKS Feniks Czernica) i Bartoszem Blokeszem (UKS Avatar). Tymon Kóska z kęckiego Sokoła został sklasyfikowany na 30. pozycji.