Unia między klubami z małopolskiej stolicy

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   2 marca 2023 10:22

Drugie miejscu zajmuje UKP Unia po pierwszej rundzie pływackiego Grand Prix Małopolski na długim basenie. Na pływalni w Oświęcimiu najwięcej punktów uzbierali reprezentanci SMS Galicji Kraków, a trzecie miejsce zajął AZS AGH Kraków.

Tuż za podium znalazła się Ósemka Oświęcim.

Oświęcimskie zawody były pierwszymi w tym roku rozgrywanymi na długim basenie. Podczas pierwszej rundy Grand Prix Małopolski indywidualnie najlepsza okazała się reprezentantka SMS Galicji Kraków – Julia Smurzyńska. Krakowianka wyprzedziła Ewę Wronę z Suchej Beskidzkiej i Annę Solak z AZS AGH Kraków.

Wśród mężczyzn wygrał Bartosz Staniszewski z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Solakowi z AZS AGH Kraków, a trzeci był jego klubowy kolega Jan Król.

W grupie dziewcząt 15-16 lat na trzeciej pozycji sklasyfikowano Barbarę Sowę z UKP Unii Oświęcim. Zwyciężyła Wiktoria Gracjasz (Jasień Sucha Beskidzka), przed Julią Wiernicką (SMS Galicja Kraków).

W tej samej kategorii wiekowej chłopców w pierwszej „szóstce” znalazło się aż pięciu zawodników gospodarzy z UKP Unii Oświęcim. Pierwsze miejsce zajął Roman Lewczenko (UKP Unia), który wyprzedził Mateusza Kraskę (SMS Galicja). Na pozostałych pozycjach sklasyfikowano kolejno zawodników z Oświęcimia – Jakuba Krupę, Wiktora Wiśniewskiego, Krzysztofa Brycha i Michała Ciapułę.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła SMS Galicja. Krakowianie wywalczyli 19 złotych, 16 srebrnych i 6 brązowych krążków. Drugie miejsce przypadło AZS AGH Kraków (8 złotych, 7 srebrnych, 3 brązowe), a dorobek UKP Unii Oświęcim to sześć złotych i brązowych medali oraz osiem srebrnych.