Tomasz Musiał zajął piąte miejsce na Szkolnych Mistrzostwach Europy – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   27 czerwca 2017 21:31

Tomasz Musiał zdobył piąte miejsce na Szkolnych Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w czarnogórskiej Budvie.

Czternastolatek startował w kategorii do lat 15. Podczas mistrzostw oświęcimianin zagrał 9 rund. Cztery z nich wygrał, cztery zremisował, a jedną przegrała. Ogólnie Polak zdobył sześć punktów. Do mistrza Europy, którym został Nikoloz Petrashvili z Gruzji, stracił pół punktu.

Tomasz Musiał ma 14 lat. Właśnie skończył pierwszą klasę w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Szachy trenuje pod opieką Jacka Bielczyka w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie.

Udział młodego zawodnika w mistrzostwach był możliwy dzięki jego talentowi i pracy, ale także klubowi z Chrzanowa,Urzędowi Miasta Oświęcim i MG 2. Po każdej rozegranej rundzie szachista z miasta z Małopolski Zachodniej przekazywał swoim rywalom upominki promujące nasze miasto. Przygotował je Wydział Promocji Miasta Oświęcim.