Spartanie na brązowo

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   6 listopada 2023 16:58

Oświęcimscy Spartanie wywalczyli brązowe medale w zawodach Pucharu Polskiej Federacji Lacrosse 2023 Ligi „Szóstek”. Piąty i ostatni turniej rozegrano na stadionie Iskry w Brzezince, gdzie Spartanie byli gospodarzami.

Podczas kończącego zmagania turnieju w Brzezince do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Oprócz gospodarzy – LC Spartans Oświęcim zgromadzeni kibice oglądali w akcji dwie drużyny Kosynierów z Wrocławia, Legion Katowice, Królów z Krakowa i warszawski Grom.

Na stadionie przy ulicy Sportowej rozegrano w sumie dziewięć spotkań. Spartanie odnieśli jedno zwycięstwo (19:4 z Kosynierami II Wrocław) i ponieśli dwie porażki (7:11 z AZS Legionem Katowice i 5:7 z Kraków Kings). Mimo porażki z zespołem z małopolskiej stolicy, oświęcimianie wyprzedzili Królów w końcowej tabeli dzięki bilansowi bezpośrednich spotkań (2:1 dla Spartan).

Spartanie we wcześniejszych turniejach Pucharu Polskiej Federacji Lacrosse 2023 Ligi „Szóstek” pokonali Królów w Katowicach 15:11 (4:2, 4:2, 0:0, 5:5, 2:2) i w Warszawie 14:11 (5:0, 2:3, 0:0, 5:4, 2:4). Te właśnie spotkania zadecydowały o tym, że brązowe medale wywalczyli oświęcimianie.

Puchar Polskiej Federacji Lacrosse 2023 Ligi „Szóstek” zdobyła pierwsza drużyna wrocławskich Kosynierów (42 pkt). Srebro przypadło katowickiemu Legionowi (33 pkt), a po brązowe medale sięgnęli oświęcimianie (21 pkt), którzy lepszym bilansem bezpośrednich spotkań wyprzedzili Królów z Krakowa (21 pkt). Na piątym miejscu sklasyfikowano Grom z Warszawy (12 pkt), a na szóstym drugi zespół Kosynierów (6 pkt).

„Cieszą brązowe medale, które absolutnie nie są dziełem przypadku. Nasz zespół ciężko zapracował na ten sukces. Mam nadzieję, że w kolejnych sezonach powalczymy o jeszcze więcej. Sporą część drużyny stanowią nowi zawodnicy, którzy dopiero nabierają boiskowego doświadczenia” – podsumował Konrad Gała, koordynator SM LC Spartans Oświęcim.