Podium dla skoczkiń Tempo Kęty – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   2 lutego 2016 09:42

Miniony weekend był bardzo udany dla zawodników Tempo Kęty.

W sobotę 30 stycznia Gabrysia Zawadzka wraz ze swoim trenerem Tadeuszem Łyskiem pojechali do Ostrawy na Mistrzostwa Śląska Seniorów. Zawadzka zwyciężyła w trójskoku – 11,85 metrów. Było to jej kolejne – czwarte zwycięstwo w tym roku.

W niedziele natomiast odbył  IV Halowy Miting LA w Brzeszczach. Bardzo dobrze tego dnia zaprezentowała się grupa trenera Tomasza Sysaka. Dziewczyny zdominowały konkurs skoku w dał – ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe zajęły trzy pierwsze miejsca.

– Najlepsza z całej stawki skoczkin okazała się Kasia Kos – 4.83 m na drogiej pozycji uplasowała się Dorota Doroszko  4,70 m, a trzecia była Julia Kowalska z wynikiem 4,67 m – informuje Tomasz Sysek, szkoleniowiec Tempa Kęty. – Nieco dalsze lokaty zajęły ich koleżanki klubowe: 6 miejsce Sandra Flasz 4,38 m i 7 miejsce Natalia Zawadzka – 4,08 m.

Niedziela była udana podwójnie dla Kasi Kos, która w biegu sprinterskim awansowała do finału B. W finałowym biegu – dystans 60m pokonała w czasie 8,85 sekund zajmując czwarte miejsce.

Za tydzień7 lutego odbędą się Halowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Juniorów młodszych, a tydzień później 14 lutego Mistrzostwa Małopolski Młodzików.