Pływacy z SMS Oświęcim błysnęli na Grand Prix Polski w Lublinie

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   12 marca 2018 11:47

Szereg imponujących wyścigów zanotowali reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu na 50 metrowej pływalni AQUA Lublin.

Pomyślnie dla zawodników SMS Oświęcim, rozpoczął się sezon na olimpijskiej pływalni. Podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie, wśród dziewcząt świetnie zaprezentowała się pływaczka Dominika Kossakowska, czterokrotnie zwyciężając w kategorii 17-18 lat na 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz na 100 metrów stylem motylkowym.  Warto także podkreślić, że Dominika Kossakowska, dwukrotnie wywalczyła wysokie trzecie miejsce w kategorii OPEN na 100 metrów stylem dowolnym oraz motylkowym.

„W trakcie dwudniowej imprezy pływackiej, dobrze wypadła najmłodsza w naszej ekipie Marta Klimek, która zwyciężyła na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii 15 lat, na 200 metrów stylem dowolnym wywalczyła drugie miejsce, z kolei w wyścigu na 400 metrów, uplasowała się na trzeciej pozycji” – wylicza Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

Na uwagę zasługuje również udany występ Katarzyny Kołodziej, która po wyścigu na100 metrów stylem motylkowym w kategorii 17-18 lat widniała na trzecim miejscu. Wśród chłopców świetnie spisali się Mateusz Dubas, reprezentant grodu nad Sołą, był dwukrotnie drugi w stylu klasycznym na 100 i 200 metrów w swojej kategorii wiekowej oraz Oskar Cieśla, również drugi na 200 metrów stylem motylkowym w swojej kategorii wiekowej.

„Na 50-metrowej pływalni w Lublinie, znaczące wyścigi odnotowali także: Przemysław Suchańsk, Sebastian Ciastoń, Patryk Blachura, Maciej Krulikowski, Kacper Milbrant, Kamil Goleniec, Mikołaj Kempa, Justyna Pisarek, Natalia Lewandowska, Kacper Nowak, Kacper Mayerberg, Marcin Szarpak” – podsumowuje Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.