Oświęcimski SMS pokazał klasę w Nowym Targu

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   18 lutego 2017 15:36

Znaczącymi osiągnięciami pływaków zrzeszonych w oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu, funkcjonującej w powiatowej Dwójce. Zakończyły się zawody z Grand Prix Małopolski w Nowym Targu.

Wartościowe wyścigi reprezentantów grodu nad Sołą. Stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Pływaniu.

– Zawody stanowiły ostatni sprawdzian formy naszych zawodników przed główną imprezą sezonu. W trakcie imprezy pływackiej padło wiele obiecujących wyścigów, a także rekordów życiowych – podkreśla Alicja Woźnicka, szkoleniowiec oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 14-latków zwyciężyła Martyna Szkurat. Tuż za nią znalazła się jej szkolna koleżanka Marta Klimek.

Wśród zawodniczek w kategorii Open na trzeciej pozycji uplasowała się Dominika Adamiec. Z kolei w kategorii dziewcząt 15-16 letnich trzecie miejsce zajęła Martyna Prochownik.

W najstarszej kategorii wśród panów na trzecim miejscu został sklasyfikowany Maciej Krulikowski. W kategorii 15-16 latków drugą lokatę zajął Mikołaj Kozieł. Wśród najmłodszych 14-letnich zawodników drugie miejsce wywalczył Mateusz Krupa, trzecią pozycje w tej samej kategorii wiekowej zajął Roch Sieprawski.