Oświęcimski SMS na zawodach w Dębicy – FOTO

Jakub Konior  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   7 lutego 2017 14:22

Na Zimowych Mistrzostwach Międzyszkolnego Klubu Pływackiego Bobry Dębica wysokie lokaty zaliczyli reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu funkcjonującej przy powiatowej Dwójce.

Najlepiej spisała się Natalia Lewandowska, która wywalczyła główną nagrodę zwyciężając z rewelacyjnym rezultatem w wyścigu finałowym na 200 metrów stylem dowolnym. Poprawiając zarazem swój rekord życiowy o 2,5 sekundy – relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu, a zarazem trenerka Lewandowskiej.

Na tym samym dystansie, a więc 200 metrów stylem dowolnym. Drugą lokatę w kategorii 14-15 latków wywalczyła Martyna Prochownik, z kolei Zuzanna Nowak finiszowała tuż za nią zajmując trzecie miejsce. Wśród chłopców w finale także na 200 metrów stylem dowolnym uplasował się Mikołaj Kozieł, który znalazł się na drugim miejscu.

Minione zawody stanowiły sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów. Znaczące efekty reprezentantów grodu nad Sołą to efekt codziennych treningów pod okiem ; Alicji Woźnickiej, Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brania.