Elżbieta Gabryszak ósma na międzynarodowych zawodach

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   7 marca 2017 18:34

Łyżwiarka figurowa z Molo Osiek Elżbieta Gabryszak zajęła ósme miejsce w zawodach seniorów na Cup of Tirol. Impreza sportowa odbyła się w austriackim Innsbrucku.

W kategorii seniorek sklasyfikowano 26 zawodniczek. Po pierwszym programie zawodniczka klubu z Osieka zajmowała 13 miejsce. W programie dowolnym reprezentantka Polski wykonała trzy potrójne skoki (3T, 3S, 3T + 2S). Jej występ otrzymał wysokie noty.

W drugiej części była siódma, co dało jej awans na pozycję ósmą w końcowej klasyfikacji. Wynik 128,53 to rekord życiowy Elżbiety Gabryszak. Ocena techniczna dała Polce trenującej w Osieku kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w 2018 roku.

Zawody wygrała  Laurine Lecavalier z Francji (161.41). Na podium stanęły też Micol Cristini z Włoch (152.01) i Dasa GRM z Słowenii (147.69).