Dziesięć medali brzeszczan w Wadowicach – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   21 listopada 2022 16:17

Informowaliśmy już o sukcesach oświęcimskich karateków podczas Ogólnopolskiego Turnieju Oyama Karate o „Puchar Burmistrza Wadowic”.

Teraz pora przyjrzeć się startom w tej imprezie reprezentantom Brzeszczańskiego Klubu Oyama Karate.

W wadowickich zawodach wystartowało ponad 300. zawodniczek i zawodników z klubów oyama kyokuschin. W tym gronie znalazła się liczna reprezentacja klubu z Brzeszcz. Na starcie stanęło 22. karateków z tego właśnie ośrodka.

W lekkim kontakcie brzeszczański klub reprezentowała Karolina Kozak (kat. do 55 kg), pewnie wygrywając przez podwójne wazari i stanęła na najwyższym stopniu podium. Pozostałe krążki brzeszczanie wywalczyli w kalaki.

Po złoto sięgnęli Marcin Kurek, Daria Piętoń i Sebastian Tadrała. Srebro było udziałem Krzysztofa Taratuty oraz Nadii Kulczyk, zaś brązowe medale zdobyli Julia Pasternak, Oliwier Lacheta, Kornel Walczyk i Maksymilian Małek.

„Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, bo był to wyjątkowo udany nasz start – ocenia Rafał Czopek, prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze. – Całkowicie zdominowaliśmy kategorię 12-latków, zajmując wszystkie miejsca na podium. Zawody sędziował sensei Dariusz Lukasek, a za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu składam serdeczne podziękowania rodzicom naszych zawodników – kończy Rafał Czopek.