16 medali na Mistrzostwach Polski w Lublinie – FOTO

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   20 lipca 2017 23:22

16 medali przywieźli 15-letni podopieczni Jadwigi Zieleńskiej-Starzec z Mistrzostw Polski w Lublinie.

W trakcie pierwszego dnia zmagań reprezentanci Oświęcimia wywalczyli aż cztery medale. Dwa trafiły do Mikołaja Kozieła, trzeci do Zuzanny Nowak, a czwarty do sztafety mężczyzn w składzie: Mikołaj Kozieł, Alencynowicz Maciej, Gałuszka Bruno, Blachura Oskar.

Wśród zawodników płynących z dużym powodzeniem w finałach znaleźli się: Oskar Blachura, Bruno Gałuszka, Martyna Prochownik, Maciej Alencynowicz, Julia Pawłowska, Weronika Kusion, Dawid Szczygieł, Wojtek Moryl, Tomek Michałowski, Maja Kapcińska, Jerema Stańczyk, Wiktoria Skarwecka, Aleksandra Pałka.

Kolejny dzień sportowej rywalizacji zakończył się dorobkiem dwóch krążków. Złoty medal trafił do Mikołaja Kozieła, który zwyciężył w wyścigu na 50 metrów „motylkiem”. Brąz wywalczyła męska sztafeta w składzie: Mikołaj Kozieł, Maciej Alencynowicz, Bruno Gałuszka, Oskar Blachura. Warto podkreślić, że reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu z powodzeniem prezentowali się także w finałach.

Podczas ostatniego dnia mistrzostw w ręce reprezentantów Oświęcimia trafiło aż 10 medali. Powody do zadowolenia miały również 15-letnie  podopieczne trenerki Jadwigi Zieleńskiej-Starzec, które po raz pierwszy sięgały po medale indywidualne i w sztafecie.