polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
W Bieruniu czarny szlam wlał się do Wisły. Władze Bierunia zapewniają, że muł występuje naturalnie i nie jest substancją agresywną dla środowiska.
Tak się niszczy polskie rzeki ( Wisła – Bieruń) woda z KWK Piast – tragedia. Służby nie reagują to może PZW by się zainteresowało? Opublikowany przez ML Baitsa Sobota, 6 lipca 2019
Tak się niszczy polskie rzeki ( Wisła – Bieruń) woda z KWK Piast – tragedia. Służby nie reagują to może PZW by się zainteresowało?
Opublikowany przez ML Baitsa Sobota, 6 lipca 2019
Jak podano w oświadczeniu, jedna z pomp zaciągnęła muł z dna zbiornika retencyjnego. Wskutek tego trafił do potoku, a później do Wisły. Władze Bierunia zapewniają, że muł występuje naturalnie i nie jest substancją agresywną dla środowiska.
Michał Łegowik, autor nagrania, które obiegło Polskę, w pierwszej chwili sądził, że do Wisły wpływa potokiem ropa. Jak wspomina, nurt był tak wartki, że brodzącą w potoku osobę mógł przyprawić o utratę równowagi.
„W nawiązaniu do zdarzenia, które miało miejsce w dniu 06.07.2019r. informujemy: w toku procesu technologicznego doszło do awaryjnego zassania mułu dennego ze zbiornika retencyjnego wód melioracyjnych przy ul. Bijasowickiej w Bieruniu. W następstwie został on automatycznie przetransportowany rurociągiem do systemu wodnego” – powiedział Tadeusz Kowalik, prezes BPIK Sp. z o. o. „Muł denny jest substancją naturalnie występującą w zbiornikach retencyjnych i nie jest substancją agresywną dla środowiska. Dodatkowo sytuację pogarsza bardzo niski stan wód powierzchniowych. Dołożymy starań, aby zminimalizować ilość namułu dennego w czerpni. W trybie awaryjnym przystąpiono do prac” – dodał Tadeusz Kowalik.
„W nawiązaniu do zdarzenia, które miało miejsce w dniu 06.07.2019r. informujemy: w toku procesu technologicznego doszło do awaryjnego zassania mułu dennego ze zbiornika retencyjnego wód melioracyjnych przy ul. Bijasowickiej w Bieruniu. W następstwie został on automatycznie przetransportowany rurociągiem do systemu wodnego” – powiedział Tadeusz Kowalik, prezes BPIK Sp. z o. o.
„Muł denny jest substancją naturalnie występującą w zbiornikach retencyjnych i nie jest substancją agresywną dla środowiska. Dodatkowo sytuację pogarsza bardzo niski stan wód powierzchniowych. Dołożymy starań, aby zminimalizować ilość namułu dennego w czerpni. W trybie awaryjnym przystąpiono do prac” – dodał Tadeusz Kowalik.