polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Wizualizacja strefy zabaw. Fot. Urząd Miasta Oświęcim
Miasto chce zmienić wygląd małpiego gaju, czyli zadrzewionego kwartału pomiędzy ulicami Chemików, Słowackiego, Dąbrowskiego i Olszewskiego wraz z, pamiętającym poprzednia epokę, miasteczkiem komunikacyjnym. Zamierza pozyskać na ten cel fundusze europejskie.
Modernizacja tego obszaru będzie się wiązała z dużymi nakładami finansowymi, ale Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia jest dobrej myśli.
– Pojawiła się szansa na skorzystanie z pieniędzy europejskich. To duże kwoty, stąd nasze projekty są ambitne – mówi włodarz.
W planach jest też modernizacja tzw. miasteczka komunikacyjnego, które od dawna nie spełnia swojej funkcji i straszy wyglądem. Jednak przede wszystkim chodzi o duży teren z zarastającymi alejkami, otoczony drzewostanem, w którym raczej nie należy pojawiać się po zmroku.
– Zagospodarowanie parku, w tym placu zabaw, to kontynuacja szerszego projektu rewitalizacji tej części osiedla Chemików. Wcześniej uporządkowaliśmy tereny wzdłuż ulic Tysiąclecia i Śniadeckiego. Zmieniliśmy wygląd placu Pokoju, a mieszkańcy chętnie tu spacerują i wypoczywają, właściwie przez cały rok – zapewnia Chwierut.
-Ta przestrzeń jest nie tylko atrakcyjna, ale też bezpieczna. Mamy pomysł, jak zagospodarować pobliskie tereny dla rekreacji dorosłych i dzieci – tłumaczy prezydent.
W miejsce miasteczka komunikacyjnego powstanie strefa zabaw z nowoczesnymi urządzeniami dla maluchów.
– W pobliżu powstanie część rekreacyjna dla dzieci i parkour, czyli plac z przeszkodami do ćwiczeń dla młodzieży – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim.
Dla młodych rowerzystów przewidziano tor z przeszkodami, gdzie będą mogli doskonalić technikę jazdy na bicyklach.
– Największą atrakcją będzie jednak statek piracki z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych – dodaje rzeczniczka.
Strefa będzie całoroczna. W zimie można będzie skorzystać z górki, na której obok ścieżki pojawi się zjazd saneczkowy.
– Teren zostanie ogrodzony i wyposażony w nowoczesny monitoring dla bezpieczeństwa przebywających tam osób – mówi o projekcie Katarzyna Kwicień.
Szczegółowy projekt zagospodarowania parku miejskiego zostanie zaprezentowany na otwartym spotkaniu w poniedziałek 28 września o godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Galerii Książki w Oświęcimiu.
szkoda że nie powstanie coś takiego….ale „unikalne w skali kraju” obiekty przyrodnicze, jakie się tam znajdują, spowodują, że towarzystwo z TnZ zaraz się tam do drzew przykuje…..
a ja chciałabym zapytać co z naszymi plantami oraz ścieżką na kamieniec. Dokładnie rok temu, na jesień rozpoczęły się tam prace, które krótko mówiąc pozostawiły teren wyglądający jak krajobraz po trąbie powietrznej.
bardzo fajnie, Oświęcim coraz ładniejszy:)
Zlikwidujcie najpierw smród, bo nikt tam nie wytrzyma!
Dlaczego prezydent chce poznać nasze opinie, skoro decyzja została i tak podjęta?
ciekawe kiedy malkontenci się odezwą, hahhah
Bruk, bruk, trawa, bruk, bruk, ławka, drzewo:)
Nie ma co narzekać. Lepiej żeby był taki statek na środku niż tak jak jest teraz. Wkoncu to Nasze dzieci bede z tego korzystac. Przy przebudowie kładki tez nie obeszło się bez komentarzy i co? Jest świetna !
Ta wizualizacja jest straszna… Wyglada jak praca domowa dzieciaka z podstawowki…
A dlaczego statek? jaki to ma związek z Oświęcimiem?
Jak zwykle narzekanie jak Plac Pokoju zrobili to tez byly negatywy a teraz prosze jak pieknie
Wszystko fajnie, tylko dlaczego znowu osiedle, co z trójkątem bermudzkim na zasolu?
Jest kawałek fajnego lasu tuż za blokami. Trzeba mieć nadzieję, że go nikt nie wykarczuje i nie zaleje betonem wstawiając kilka ładnie wyprofilowanych ławek oraz montując zegarek z wodotryskiem na środku. Fakt, należy mu się trochę troski, ale nie aż tyle żeby zniknął całkiem. Fakt też, że nasz prezydent dba o wystrój Oświęcimia, ale beton też uwielbia i czasem jest tak, że ładna zieleń jest tylko przystawką do dania głównego – betonu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.