polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Wystartowała trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”, skierowana do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. jej celem jest nauczenie młodych ludzi bezpiecznego zachowania w kontakcie z prądem.
Jak zapewnia Ewa Groń, rzeczniczka spółki Tauron Dystrybucja, organizator w ramach projektu zapewni jego uczestnikom dostęp do bezpłatnych lekcji z udziałem ekspertów oraz edukacyjnej platformy on-line.
Ponadto ruszyły zapisy do platformy on-line „Kraina Tauronka”. Rejestracji uczniów mogą dokonywać w Internecie ich wychowawcy szkolni.
– Platforma będzie miejscem integrowania uczniów szkół podstawowych z całej Polski we wspólnej zabawie i nauce. W ramach projektu dzieci poprzez gry zręcznościowo-logiczne, quizy oraz zadania kreatywne dowiedzą się więcej na temat energii elektrycznej – tłumaczy Ewa Groń.
W „Krainie Tauronka dzieci zwiedzą ogromnym sterowcem i będą ratować przed ciemnością najpopularniejsze miejsca na mapie świata. Zmierzą się z czterema etapami gier i quizów edukacyjnych. Każde poprawnie rozwiązane zadanie będzie punktowane, a indywidualne wyniki trafią na konto całej klasy.
Jednak nie wszystkie zadania będą do wykonania w Internecie. Część z nich będzie wykonywała cała klasa.
– Praca zespołowa, w trakcie projektowania, między innymi gazetki szkolnej czy komiksu, dodatkowo przybliży uczestników do wygrania jednej z trzech nagród, na przykład tabletów przewidzianych dla zwycięskiego zespołu – dodaje Ewa Groń.
Zapisy do platformy „Kraina Tauronka” trwają do 30 października na stronie internetowej projektu (TUTAJ). Natomiast druga edycja platformy edukacyjnej byczka Tauronka będzie aktywna do 28 lutego 2016 roku. W tym czasie uczniowie ze szkół podstawowych w całym kraju będą mogli poprzez naukę walczyć o wygraną.
Akcja „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka” oferuje bezpłatne lekcje prowadzone przez ekspertów. Ich tematyka dotyczy bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu, urządzeń elektrycznych i bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.
W przypadku tego projektu zapisy trwają do 26 lutego 2016 roku na stronie internetowej (TUTAJ).