SZCZECIN. Taneczny sukces Oświęcimia

Kamil Szyjka  |   Fakty  |   25 maja 2012 10:17

Taneczne Mistrzostwa Polski federacji IDO Hip-Hop, Electric Boogie i Break Dance w Szczecinie okazały się bardzo szczęśliwe dla oświęcimskich tancerzy. Zawodnicy szkoły tańca Grawitacja wywalczyli trzy medale, dwa brązowe i jeden srebrny w trzech różnych kategoriach.

Kategoria solistów powyżej 16 lat okazała się szczęśliwa dla Jacka Dombkowskiego. Tancerz z Oświęcimia został pokonany jedynie przez Łukasza Ludwiczaka z grupy Dance Center z Poznania. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Sebastian Strzeżek z Grw-Crew Piaseczno.

Również sukcesem dla Oświęcimia okazała się kategoria solistek powyżej 16 lat. Na 65 startujących zawodniczek Katarzynę Nycz z Grawitacji pokonały tylko Emilia Parol z Hakiel Akademii Tańca z Warszawy oraz Daria Klepka, tańcząca w grupie Metrum z Poznania.

Awans o jedno miejsce w stosunku do roku poprzedniego zanotowała formacja tancerzy i tancerek z oświęcimskiej Grawitacji. Tym razem chłopcom i dziewczętom udało się wskoczyć na podium. Pierwsze dwa miejsca zajęły formacje UDS z Lublina i Szał z Białegostoku.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski wzięło udział prawie 1800 tancerzy z 42 szkół tańca z całego kraju.