Projekt dla nauczycieli – Oświęcim. Miasto 2 kultur

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   19 września 2016 11:15
Udostępnij

Muzeum Zamek oraz Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu przygotowali dla nauczycieli projekt edukacyjno warsztatowy „Oświęcim. Miasto 2 kultur”.

– Projekt ma na celu przedstawienie całości obrazu historii naszego miasta oraz wpływu społeczności chrześcijańskiej oraz żydowskiej na jego rozwój w XIX i początku XX wieku – informuje Artur Szyndler z Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu. – Poznanie wielokulturowej przeszłości Oświęcimia ma za zadanie rozbudzić w młodzieży zainteresowanie historią miasta oraz kształtować pozytywne postawy otwartości szacunku i tolerancji.

Podczas seminarium dla nauczycieli, które odbędzie się 29 września w godzinach 9-16  w Muzeum Zamek w Oświęcimiu oraz w Muzeum Żydowskim będzie miała miejsce szczegółowa prezentacja projektu, spotkanie z zaproszonymi ekspertami, zwiedzanie obu muzeów oraz poczęstunek.

– Zgłoszenia należy przesyłać do 26 września na adres muzeum@muzeum-zamek.pl. Udział w seminarium  jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają certyfikaty – dodaje Artur Szyndler.

Do pobrania formularz zgłoszeniowy.

Program seminarium w ramach projektu „OŚWIĘCIM. MIASTO 2 KULTUR”:

9.00 – Przywitanie uczestników seminarium (Muzeum Zamek w Oświęcimiu)
9.15 – Prezentacja projektów edukacyjnych zaproszonych ekspertów (Muzeum Zamek w Oświęcimiu)
10.30 – przerwa kawowa (Muzeum Zamek w Oświęcimiu)
11.00 – Prezentacja wspólnego projektu edukacyjno-warsztatowego Muzeum Żydowskiego oraz Muzeum Zamek w Oświęcimiu (Muzeum Zamek w Oświęcimiu)
12.00 – zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej Muzeum Zamek oraz zamkowej wieży
13.30 – Lunch (Muzeum Żydowskie)
14.30 – zwiedzanie Muzeum Żydowskiego i Synagogi
16.00 – zakończenie programu

Komentarze
  • 19 września 2016 11:57

    piotr

    super, swietny projekt. czas na pelna historie oswiecimia bez uprzedzen.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.