Pracownia Kobiet Pozytywnych w Galerii Książki

Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   3 lutego 2016 20:49
Udostępnij

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu rozpoczyna się projekt „PKP – Pracownia Kobiet Pozytywnych”. Projekt jest skierowany jest do kobiet od trzynastego roku życia z terenu miasta Oświęcim.

– Projekt jest ogólnodostępny, jeśli chęć uczestnictwa w projekcie wyrażą mężczyźni – również umożliwimy im udział w warsztatach – informują organizatorzy. – W ramach projektu przygotowaliśmy szereg działań artystyczno-kulturalnych.

Uczestniczki będą miały możliwość wyzwolić swój twórczy potencjał poprzez udział w warsztatach artystycznych z zakresu różnych metod plastycznych takich jak: Decoupage, Kute srebro, Tea Bags czy Decopatch. Ponadto wykonają prace metodą filcowania oraz wikliny papierowej. Projekt zakłada również przybliżenie historii miasta Oświęcim poprzez wykorzystanie zdjęć i materiałów informacyjnych o naszym mieście podczas warsztatów artystycznych.

– Do tworzenia niesamowitych rzeczy wykorzystamy wizerunek naszego miasta – dodają organizatorzy. – Świeca zapachowa z wizerunkiem wieży zamkowej? EkoTorba z pięknie namalowanym Rynkiem? A może biżuteria na wzór tej noszonej w ubiegłych wiekach przez oświęcimskie szlachcianki? Zapraszamy do udziału w projekcie.

Aby wziąć udział w projekcie należy wybrać warsztat i zgłosić swój udział osobiście w Bibliotece Młodych, telefonicznie 33 847 98 01 lub mailowo na adres machinafotografika.oswiecim@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Program warsztatów

1. Kute srebro (29 lutego) – warsztaty artystyczne tą metodą zakładają wykorzystanie folii aluminiowej i czarnej farby akrylowej. Prace wykonane w tej technice naśladują spatynowane srebrne przedmioty w starym stylu. Jest to bardzo dobry sposób na oryginalne i twórcze wykorzystanie z pozoru niepotrzebnych rzeczy.
2. EkoBiżuteria (14 marca) – warsztaty artystyczne polegające na tworzeniu biżuterii z wykorzystaniem sznurka lnianego lub bawełnianego oraz koralików z naturalnych kamieni, ceramiki, drewna lub elementów roślinnych (np. pestki, kamyki, nasiona).
3. Decupage (21 marca) – warsztaty artystyczne, przybliżające technikę zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. 4. Decopatch (11 kwietnia) – warsztaty artystyczne polegające na wykorzystaniu specjalnego papieru do dekoracyjnego oklejania przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych wykonanych z papieru – mache, drewna, płyt MDF.
5. Moda na EKO (25 kwietnia) – warsztaty artystyczne polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu własnej bawełnianej torby przy użyciu pieczątek, wzorów i farb akrylowych.
6. Tea Bags (9 maja) – warsztaty artystyczne polegające na składaniu małych kwadratów według wzoru przy użyciu papierowych torebek po herbacie. Gotowe „rozetki” posłużą uczestnikom warsztatów do przygotowania oryginalnych dekoracji.
7. Filcowa przechowalnia (23 maja) – warsztaty artystyczne z wykorzystaniem filcu podczas których młodzież samodzielnie zaprojektuje i stworzy etui na telefon, portmonetkę lub inne przedmioty użytkowe
8. Dekorowanie świec (6 czerwca) – warsztaty artystyczne podczas których młodzież samodzielnie ozdobi świecę metodą wtapiania i decopage.
9. Szalone sploty (20 czerwca) – warsztaty artystyczne przybliżające metodę wikliny papierowej.

Najnowsze realizacje wideo

Komentarze
  • 3 lutego 2016 21:52

    Kat

    Miasto nie ma na co pieniędzy wydawać? Ile to kosztowało?


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .