Poręba Wielka i Przeciszów przodują w przepisach drogowych – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   11 kwietnia 2024 14:41

13 drużyn ze szkół podstawowych uczestniczyło w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD) 2024.

Turniej zorganizowała Komenda Powiatowa Policji (KPP) w Oświęcimiu przy współudziale partnerów i sponsorów. W kategorii wiekowej 10-12 lat do rywalizacji przystąpiły drużyny: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ZSP) w Bulowicach, Szkoły Podstawowej (SP) w Nowej Wsi, SP nr 1 w Kętach, ZSP w Witkowicach, ZSP w Podolszu, SP w Piotrowicach i SP w  Porębie Wielkiej – łącznie siedem ekip.

Z kolei w kategorii powyżej 12 lat wystartowało siedem drużyn z ZSP w Podolszu, SP nr 1 w Przeciszowie, ZSP w Głębowicach, SP w Piotrowicach, ZSP w Bulowicach i SP w Nowej Wsi.

W pierwszej części eliminacji zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Dzień drugi stanowiły zmagania z rowerowym torem przeszkód i sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród młodszych uczniów pierwsze miejsce zajęła ekipa SP w Porębie Wielkiej w składzie Emilia Kania, Lena Musiał, Filip Stokłosa i Piotr Czech, startująca pod opieką Eryka Ceglarza.

Drugie miejsce wywalczyli Amelia Zembrzuska, Łucja Makuch, Filip Boba i Kamil Całus z SP w Piotrowicach, przygotowani przez Mirosławę Grzybek.

Miejsce trzecie przypadło na podium drużynie ZSP w Podolszu w składzie Lena Biernat, Martyna Żmuda, Kacper Jabłoński i Jakub Biernat. Opiekunką była Beata Urbańczyk.

W grupie starszej palmę pierwszeństwa zdobyli Filip Gliwa, Michał Panek i Maja Fuczek z SP nr 1 w Przeciszowie. Zawodników przygotowała do konkursu Małgorzata Matyja.

Ekipa ZSP w Podolszu w składzie Kornelia Wicher, Franciszek Balonek i Filip Rompel, pod opieką Beaty Urbańczyk, zajęła miejsce drugie.
Trzecie miejsce zajęła drużyna z SP w Piotrowicach Igor Bernaś, Dawid Gargacz i Konrad Błażewicz. Opiekunką była Mirosława Grzybek.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat oświęcimski w wojewódzkich eliminacjach do 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.