polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Wydarzenie zebrało przedstawicieli lokalnych społeczności, nauczycieli, uczniów oraz samorządowców, wskazując na szeroką mobilizację na rzecz wsparcia Fundacji Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim.
Inicjatywa, opierająca się na międzynarodowym modelu Marie Curie Cancer Care, podkreśla moc lokalnej solidarności oraz znaczenie niesienia pomocy chorym. Z żonkilowymi kwiatami jako symbolem nadziei, Oświęcim dołącza do szlachetnej misji budowania przestrzeni wsparcia dla najbardziej potrzebujących.
Helena Wisła, prezes fundacji, zwróciła się z serdecznymi podziękowaniami do wszystkich obecnych i darczyńców za ich bezcenną pomoc. Jej słowa podkreślały, jak ważne jest wsparcie dla placówki, która dzięki takim inicjatywom może kontynuować swoją misję.
To projekt zrodzony z idei wspierania opieki hospicyjnej, zapoczątkowany przez Marie Curie Cancer Care. W Polsce, dzięki Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie, żonkilowe kwiaty stały się symbolem tej pięknej idei, kwitnąc rokrocznie jako znak nadziei i solidarności.
Zasadzenie żonkilowych cebulek na terenie Oświęcimia przez wolontariuszy z Garden Space oraz lokalnych mieszkańców było aktem symbolicznym, podkreślającym zaangażowanie społeczności w życie hospicjum.
Te gesty, choć może wydawać się małe, mają ogromne znaczenie dla tych, którzy znajdują się w hospicjum, oferując im poczucie wsparcia i bliskości.
Nadrzędne cele kampanii, takie jak szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na opiekę dla terminalnie chorych, czy uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych, są żywym dowodem na to, jak wspólne działanie może przynosić realną zmianę.
Na zakończenie wydarzenia wszyscy zaśpiewali hymn akcji przygotowany prze Jolantę Zapałę, dyrektorkę przedszkola w Zaborzu.