polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Nastolatek targnął się na swoje życie, bo miał dość złego traktowania przez rówieśników.
Do zdarzenia, o którym policja poinformowała we wtorek, doszło w piątek 13 stycznia przed godziną 15 w Oświęcimiu.
14-letni uczeń siódmej klasy szkoły podstawowej w Oświęcimiu nie mógł się w żaden sposób skontaktować ze swoim o rok starszym kolegą. Zaniepokojony tym faktem, poszedł do niego do mieszkania.
Kolega otworzył mu drzwi. Gdy nastolatek wszedł do środka, dowiedział się, że jego kompan zażył kilkadziesiąt różnego rodzaju tabletek. Targnął się na życie, gdyż miał dość złego traktowania przez rówieśników.
Młodszy z chłopców natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy 112. Najbliżej podanego adresu znajdował się policyjny patrol. Policjanci udzielili 15-latkowi pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego (ZRM).
Ratownicy przewieźli chłopca do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Desperatem zajęli się lekarze pediatrzy z oddziału dziecięcego.
„Podziękowania za prawidłową reakcję należą się 14-latkowi, który podejrzewając, że jego kolega może potrzebować pomocy, podjął działania, dzięki którym ocalił jego życie” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 i jego strona internetowa.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej. Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaką 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Stop Depresji.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.
„Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej i ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń” – dodaje policjantka.